Vyberte stránku

Jednoduše.
„Děkuji za hojnost, které se mi v životě dostává.“
Tečka.

A tím by mohlo celé mé povídání končit. Je tu ale pár bodů, které stojí za to si připomínat. A to i v případě, že jste mé klientky a už jste to tedy minimálně jednou slyšely na konzultaci.

Kam směřujeme pozornost, tam to roste.

 

Máte-li pocit, že ve vašem životě hojnost není, nikdo, ani Vesmír, vám ji nemůže jen tak přihrát. Nejdřív se ji musíte naučit vidět. Kdekoliv. V čemkoliv. Ona totiž hojnost nepředstavuje jenom finance (i když je mi jasné, že právě ty jsou její nejčastější interpretací). Hojnost je i v daleko „běžnějších“ věcech. A právě takovou hojnost musíte ve svém životě najít.

→ hojnost přátel

→ hojnost zdraví

→ hojnost štěstí

→ hojnost dobré nálady

→ hojnost úrody na zahrádce

→ hojnost plného diáře

→ hojnost čehokoliv

 

Až se jí naučíte vidět a přijímat, teprve potom k vám může přijít i hojnost v oblastech, které v danou chvíli v životě prostě zcela objektivně nemáte. A je úplně jedno, které máte a které ne. Když začnete vědomě pozorovat ty, co máte, tak ty ostatní se přidají.

Když se budete soustředit jenom na to, co nemáte, tak si to budete neustále připomínat. Budete kvůli tomu naštvané, smutné, frustrované a kdovícoještě. Vytvoříte kolem sebe bublinu nedostatku, skrze kterou se nic nedostane. Samy sobě vlastně nedovolíte vidět to krásné, co ve svém životě máte.

Celkem klasický příklad je snaha o těhotenství. Každý měsíc se nezdar sám intenzivně připomíná a nevidět ho prostě nejde. Jakoby najednou neexistovalo nic jiného, než ten týden prohry a selhání… Ale v momentě, kdy dokážete najít cokoliv, co vám přináší radost a naplní to váš život, tak se vaše přání otěhotnět zhmotní prakticky okamžitě. Nejčastěji v okamžiku, kdy už s tím ani nepočítáte a vlastně se to moc nehodí do vašich nových plánů. A nejsou to jen plané řeči někoho, kdo o tom nemá ani páru.

Tyhle energetické propady ale nejsou nic, za co byste se musely stydět. Každá z nás někdy spadne do takového stavu nízké energie. Jen je potřeba vědět, že v něm nesmíte zůstat moc dlouho. Prostě si pobrečet a zase se zvednout.

Všechno v našem životě je energie. Přirozenou vlastností energie je, že se pohybuje po sinusoidě. Tedy klesá a stoupá. Nemůže neustále stoupat a stejně tak nemůže neustále klesat. Prostě jednou jste dole, jednou nahoře. A je to tak v pořádku.

Stejně tak jsou i peníze energie. Nemusí se pohybovat jenom nahoru a dolů, ale třeba k nám a od nás.

Pokud jste zrovna na křivce v bodě, kdy tu finanční hojnost opravdu nevidíte / nemáte (a není to jen stres z toho, že jste se s někým porovnávaly), zkuste se podívat na to, jak uvažujete o financích a o času.

 

Kolikrát za den / týden, řeknete nějakou takovouto větu?

→ Na to nemám.

→ To si nemůžu dovolit.

→ To je moc drahé.

→ Nemám čas.

→ a podobné…

 Takovými větami bublina nedostatku roste a roste…

Uznávám a nerozporuju, že se v životě objeví chvíle, kdy opravdu nemáte čas, peníze, nebo oboje. Ale když se jen na vteřinku zastavíte a zamyslíte, možná si uvědomíte, že je ta situace trochu jinak. Že vy ty peníze máte, ale máte je připravené na něco jiného. Máte čas, ale právě v tu danou chvíli potřebujete udělat něco jiného. Tak co to zkusit říct?

→ Je to krásné, ale právě teď to není moje priorita.

→ Právě teď musím udělat tuhle věc (třeba dovařit oběd) a potom půjdu dělat to, co mi navrhuješ.

Tím se vracíme k tomu učení se vidět hojnost. Jakmile se tohle naučíte, pro Vesmír už nebude problém vám dopřát i hojnost finanční. Ona totiž začne přicházet prakticky sama v momentě, kdy jí tímto uvažováním uděláte prostor.

 

Jak to ještě podpořit?

1) Přejte si správně

1. přejte si – pozitivně, v přítomném čase, s emocí splněného přání, tedy s vědomím, že už hojnost máte

2. důvěřujte – Vesmíru, Bohu, komukoliv / čemukoliv

3. poděkujte – vděk má vysokou energii a na té se přání vystřelí jak raketa, a takovej fígl, děkujete za věci, které už máte, nebo o kterých víte jistě, že je dostanete

4. nechte být, nelpěte – těžké, ale běžte se třeba projít, umyjte nádobí, okopejte zahradu, dejte si nějakou fyzickou aktivitu

5. nezajímejte se o způsob splnění, nechte to na Vesmíru – stejně by vás nenapadla ani polovina možností, jaké už má Vesmír dávno promyšlené

6. všimněte si, že „tohle“ je to vaše splněné přání – i když si přejte finanční hojnost, někdy nemusí hned přijít jako suma na účet, ale někdo vám třeba může dát nečekaný dárek

7. jděte do akce – třeba tu finanční hojnost přivoláte tím, že kývnete na nabídku, kterou jste právě dostaly!

 

2) Investujte do sebe

Předpokládám, že tohle už jste slyšely. „Jak by si od tebe mohl někdo něco koupit, když ty si pro sebe nic nekupuješ?“

Pokud jste ve stavu, kdy úzkostlivě držíte všechny finance u sebe a nedovolíte jim proudit, tak se ten pohyb zastaví v obou směrech. Energie musí proudit. A všimněte si, že když si dopřejete, uděláte si radost bez výčitek, tak si zase někdo objedná u vás.

Peníze jsou jako ženská. Chtějí pozornost, chtějí být milované, ale když je zavřete doma, tak zdrhnou při první příležitosti a už se fakt nevrátí. A pokud jo, bude vás to stát hodně přemlouvání. Zato když se jim u vás bude líbit, příště s sebou vezmou kamarádky 😉

 

3) Mějte plán B

Ale musí být stejně dobrý, jako plán A. Dáte tím Vesmíru najevo, že je vám jedno, jak věci dopadnou. Vy jste tvůrkyně svého života a dokážete si poradit s čímkoliv.

Tenhle bod vlastně docela úzce souvisí s příkladem těhotenství. Dítě je tady plán A, plánem B bylo třeba v mém případě studium znakového jazyka. Teď sice nejsem tlumočnice, jak jsem chtěla, ale můj plán A už oslavil třetí narozeniny.

Takže v případě hojnosti to můžete pojmout tak, že netrváte na tom, aby byl milionový už váš první nápad. Tedy plán A. Váš plán B může být objednávka u Vesmíru, která vám tenhle milionový nápad dodá. A nejlepší na tom je, že oba plány můžou jet současně!

 

4) Najděte si někoho, kdo vás podpoří

Pokud jste v nepodporujícím prostředí, tak se veškerá duševní práce, kterou na sobě uděláte, může v prach obrátit jediným nešťastně zvoleným slovem někoho vám blízkého. Nemusí to ani myslet špatně (i když může), ale vy si to prostě blbě vyložíte a konec.

Ať už jste v jakékoliv fázi podnikání, seberozvoje, čehokoliv, potřebujete mít kolem sebe lidi, kteří jedou na stejné vlně. Lidi, kteří věří, že jsou tvůrci vlastní reality. Lidi, kteří věří.

Můžete si sehnat koučku, terapeutku, průvodkyni, konzultantku, na titulu vlastně až tolik nezáleží. Ale prostě si někoho najděte.

A pokud máte rády skupinové programy, dovolte mi jedno malé pozvání – konzultační program Zlatý Vesmír, který je dílem mým a mé podnikatelské soulmate Zuzky Vitkové.

Mimochodem mít svou podnikatelskou soulmate, nebo jak se taky říká busineess best friend, je jedna z nejlepších věcí, kterou můžete podpořit sebe, své podnikání i svou hojnost. Sdílené nadšení je dvojnásobné, než to nesdílené.

Hlavně si nezapomeňte přát, protože kdo si nic nepřeje, nic nedostane!

Autorka: Kateřina Jandlová

Shares