Vyberte stránku

Aneb souhra vnitřní ženy a vnitřního muže

Můžeme jim říkat různě – vnitřní žena a muž, ženský a mužský princip, ženská a mužská energie, ale máme je v sobě všichni. Jen je často jeden z nich výraznější, ať už díky naší osobnosti nebo výchově či společnosti. Dohromady v nás můžou tvořit pár, který se miluje, respektuje a tvoří, nebo rozhádané jedince, kteří chtějí mít vždycky navrch. Bez souhry to ale nemá šťávu. Proč?

 

Když má převahu vnitřní muž

Může být váš byznys samý výkon, dřina, strategie, plány, seznamy a grafy.
To zní docela hustě, jenže se tak může vytratit čirá radost z práce, vyšší smysl či kreativita.

Nebo začne převažovat velká dravost, tvrdost a s tím ruku v ruce horší napojení se na ideální klienty, drhnoucí komunikace s nimi i s týmem.

 

Když má převahu vnitřní žena

Jste plní inspirace, kreativity a nápadů. Podpora a spontánnost je na prvním místě.
Ale zas taková lebeda to taky není. Protože zároveň přichází neschopnost věci dokončovat a všechny nápady ukočírovat. Kvůli širokému zaměření se taky hůř cílí na ideální klienty.

Táhne vás to k hurá akcím, které nesedí do strategie a tak přinášejí malý zisk a velký výdej energie. Prodáváte levně, málo nebo raději vůbec – raději chrlíte nové a nové nápady.

 

Co s tím? Začněte těmito 3 jednoduchými kroky

Poznali jste se v něčem? 😉
Možná to tak máte pořád, možná různě, ale byznysu to prostě nesvědčí…
Tak teď udělejte tyto 3 kroky, které vám přinesou či podpoří proudící kreativitu, ale zároveň budou strategicky směřovat k cíli.

 

1. krok – zmapujte sami sebe

Vyberte si 1 konkrétní oblast, ve které to trochu skřípe.
Je to prodej? Propagace? Strategie? Projekty?
A jak se v tom právě teď cítíte? Rozevlátě a neukotveně, nebo spíš dříčsky a výkonně. Nebo se to střídá?

 

2. krok – podporujte v sobě oba dva principy

Mohlo by se zdát logické, že když v sobě začnete vědomě podporovat slabší energii, nastane kýžený soulad. Ale pozor! Abyste se jen nepřehoupli do opačného extrému.
Proto moc doporučuju přistupovat vědomě k oběma principům.

 

#1 – podporujte v sobě vnitřního muže

Použijte klidně pro vás vhodnou hudbu nebo si úplně jednoduše představte, že v sobě máte silného a jistého muže, na kterého je spoleh, který má elán, chuť věci dotáhnout a má jasnou vizi a cíl.

A v realitě ho podpořte třeba tím, že si vyhradíte 1 bloktime týdně na plánování a reflexi svých kroků vzhledem k dlouhodobému záměru. 🙂

#2 – podporujte v sobě vnitřní ženu

Dopřejte si pečující chvíli jen pro sebe a své tělo, rozpohybujte pánev a nechte proudit energii celým tělem (ano, v pracovní době ;-)). A pak s důvěrou ve vizi a vedení svého mužského principu tvořte – co vám dělá největší radost? Kde máte svou zónu génia? Do toho se plně položte, nebo jen hledejte. Teď je ten správný čas. 🙂

 

3. krok – nechte je milovat se

Dívejte se na oba principy jako na dva partnery, milence. Muž vytváří podmínky, prostor a směr pro ženu, která dodává šťávu a lehkost. Pojďte si s nimi hrát, vědomě je v sobě podporovat a hlavně se toho nebát.

Vždyť na to nemusíte být sami. Ráda vám pomůžu sladit tuto krásnou dvojici. Přes můj web https://pramenzivotazeny.cz/konzultace/ se můžeme spojit a domluvit si ZDARMA krátký hovor, na kterém zjistíme, jak to teď ladí a co s tím.

Autorka: Mgr. Eva Křivánková

Shares