Vyberte stránku

​Není sůl jako sůl. Ty, které vám chci představit, se nazývají tkáňové. Můžete se setkat i s označením Schüsslerovy nebo buněčné soli. Jsou přirozenou součástí tkání a buněk našeho těla. V systému je 12 základních a mnoho dalších doplňkových solí. Každá z nich je strážcem nějakého procesu v těle. Jedna pečuje o sliznice, další se stará o vodní hospodářství, elasticitu, čištění těla, …

Způsob našeho života, nevhodná strava, stres a u žen také např. kojení, mohou způsobit to, že se dostaneme do stavu nedostatku jednoho nebo více minerálů.

Jak to zjistíme? Naše tělo nejprve začne vysílat informaci o tomto deficitu v obličeji a dalšími příznaky. Pokud nedostatek minerálů v těle přetrvává po delší dobu, projeví se v podobě zdravotních potíží nebo nemoci. Díky tvářové diagnostice je možné určit včas, který minerál potřebujeme doplnit, a podpořit tělo v návratu k rovnováze.

Dobrou zprávou je, že užíváním tkáňových solí můžeme doplnit hladinu potřebného minerálu a zároveň „učí“ naše tělo získávat potřebný minerál ze stravy, a předejít tak jeho deficitu.

Soli je možné užívat preventivně i při akutních potížích.

Jaké oblasti vám tedy pomohou vyladit?

 

Ale ne! Zrovna teď se mi to vůbec nehodí…

 

Všechny víme, jak i obyčejná viróza může zkomplikovat plány. A jedno zda u našich dětí nebo přímo u nás samotných. V tomto směru vám tkáňové soli udělají skvělou službu.

Pro prevenci i řešení akutních stavů můžete přizvat dvojici tkáňových solí Ferr Phos a Kali Mur.

Podpoří tělo v odolnosti při zánětu a opečují sliznice. Podrží vás při rýmách a kašli, bolení v krku, … Ale jejich použití je mnohem širší.

Tyto dvě soli je praktické mít doma a začít podávat hned při prvních příznacích, kdy „na člověka něco leze“.

 

Jak konkrétně je použít?

  • V preventivním dávkování (2 tbl denně od každé) pro zvýšení odolnosti např. od podzimu do jara. V aktuální virové situaci je jejich podpora vítána i mimo tento běžný čas. Užívání je vhodné pro děti i dospělé.
  • Jsou tu první příznaky (vodová rýma, schvácenost, horkost, …). Začněte podávat co nejdříve zvýšené dávkování až do odeznění potíží. Potom se můžete vrátit k preventivní dávce.

Moje děti bývaly hodně nemocné. Bohužel jsme se nevyhnuli ani antibiotikům. Užívali jsme mnoho běžných i přírodních přípravků a posun žádný. Jednou, když dětem opět začala rýma, nasadila jsem tkáňové soli a moc si od toho neslibovala. A víte, co se stalo? Ta rýma úplně zmizela. Žádné stonání nevypuklo a děti byly za 2 dny úplně fit. Nenastal obvyklý scénář, který přes dlouhodobé zahlenění vedl bohužel někdy až k antibiotikům.

A to je přesně ten důvod, proč je fajn mít tyto dvě soli doma a začít s užíváním hned při prvních příznacích.

Vyhnete se díky tkáňovým solím všemu stonání? Tak to vám zaručit nemohu. Nemoc často naše tělo použije jako cestu, pokud se potřebujeme zastavit. Díky tkáňovým solím však pozoruji mírnější průběh a brzké zotavení bez navazujících potíží (dlouhodobé zahlenění atd.)

 

Místo kafe si dejte sůl

 

Máte termín? Padáte únavou a nezbývá než práci dokončit?

I tady vás tkáňové soli podpoří. Místo kávy nebo energy drinku si můžete vzít soli Kali Phos a Ferr Phos. Kombinací těchto dvou solí podpoříte soustředění a nahodíte energii. Dejte si tyto soli s předstihem, než se pustíte do práce a v jejím průběhu. U Ferr Phos je dobré dodržet cca 3hodinový odstup od spánku (působí proti únavě).

 

Cítíte, jak na vás doléhá stres?

Vaše tělo je napjaté a co chvíli na někoho zavrčíte.

 

Pokud právě procházíte fyzicky nebo psychicky náročným obdobím, jsou tkáňové soli úžasnou podporou.

Kali Phos – podpoří vaši životní energii, soustředění, zklidní mysl i nervy při podrážděnosti a nervozitě.

Mag Phos – krásně uvolní tělo i nervové vypětí.

Když jste ve stresu, kde v těle ho cítíte? Pokud v oblasti břicha, tak si dopřejte Mag Phos.

Několik pastilek Mag Phos před spaním (třeba při čtení knihy) vám pomůže ke zklidnění a uvolnění do spánku.

Hořčík je přínosný i při křečích nebo třeba ve chvíli, kdy vás trápí zaseknutá záda.

 

Trojice solí, která rozzáří vaši krásu

 

Při své práci je většina z nás v osobním kontaktu s lidmi, mnohé z vás natáčí videa, prezentují sebe a svou práci a fotkách…  Možná vám ve tváři postupně přibývají vrásky a říkáte si co s tím. I krásu můžete opečovat pomocí tkáňových solí.

Nat Mur dovede vodu do každé buňky vašeho těla, a zajistí tak potřebnou hydrataci. Navíc podpoří proudění lymfy, ledviny, rozhýbe vodu, kterou tělo zadržuje tam, kde nemá být (otoky). Její deficit se projevuje suchostí v těle (sliznice, kůže, …). V oblasti psychiky se může projevit smutkem, plačtivostí, sklonem k depresivním stavům.

Calc Fluor vyhlazuje jemné vrásky. Pečuje o elasticitu v těle. Možná vás trápí hrubá kůže (na patách, loktech, …). Právě ta je jedním z příznaků deficitu této soli. Její působení uvítá i vaše pánevní dno, šlachy, vazy. Přínosná je i v případě zvýšené kazivosti zubů. Je jednou ze základních solí během těhotenství.

Silicea se postará o hluboké vrásky. Krom toho dodá vašim vlasům a nehtům větší pevnost, pokud vás trápí jejich třepení. Její použití je namístě i v případě, pokud se objevují křečové žíly, časté modřiny atd.

POZOR! Tato sůl vylučuje z těla cizí tělesa. Nesmí se tedy používat při implantátech.

Láká vás vyzkoušet tkáňové soli? Tato „zkrášlovací“ kůra je skvělou příležitostí, jak si dopřát jejich působení.

 

Co se mi na nich líbí?

  • Tkáňové soli mají úžasné množství použití.
  • Velmi dobře se vstřebávají.
  • Jednoduché užívání-pastilku rozpustíte v ústech nebo v malém množství vody.
  • Díky diagnostice je možné velmi přesně zjistit, který minerál daný člověk potřebuje.
  • Jsou vhodné pro malé děti, těhotné i kojící ženy.

 

Máte chuť dozvědět se více o tkáňových solích?

Od 9.5. 2020 bude dostupná bezplatná e-mailová série Tkáňové soli pro děti a mámy, ve kterém shrnu témata, která nejčastěji řeším během konzultací.

Autorka: Klára Hrubá
Profil

 

 

 

Shares