Vyberte stránku

Vystresovaná matka a dítě.

 

Paní Tereza mne kontaktovala e-mailem na konci prosince. Dostala doporučení od kamarádky, která je moje bývalá klientka. Kamarádce jsem zaslala email a poděkovala jí za doporučení.

 

Průběh konzultace

 

V úvodu emailu paní Tereza psala, že chce Bachovy esence pro čtyřletou dceru. V rodině se před časem zhoršily vztahy mezi prarodiči a rodinou paní Terezy. Zdá se, že se toto zhoršení promítlo i do zdravotního stavu dítěte, které bojuje s chronickým onemocněním a nastalo u něj zhoršení. Paní Tereza popisuje čtyřletou dceru jako velmi citlivou a od konfliktu s prarodiči neustále smutnou a plačtivou.

Postupně v naší komunikaci vyplouvá, že i paní Tereza pociťuje velký stres. Zatím nedokázala prarodičům odpustit. Je si vědoma toho, že její pocity ovlivňují i dítě a chce na tom pracovat.

Identifikujeme, že mezi její pocity patří vztek na rodiče a neustále myslí na to, jak se to vlastně mohlo stát. Jádro konfliktu bylo pro ni i zbytek rodiny velkým šokem.

U dcery mezi emocemi pojmenujeme úzkost, velkou citlivost a prožití velkého šoku.

V závěru konzultace paní Tereza odsouhlasí můj návrh a lahvičky jí odejdou poštou.

 

Bachovy esence pomohly

 

Po měsíci přichází od paní Terezy email s novinkami, které jsou povzbudivé. Cituji: „Mé postřehy jsou asi takové: co se dcery týče, už je to zase ona, má chuť zlobit, hrát si, dovádět, zkrátka bezstarostné dětství je zpět. A já opět poznávám své dítě. Občas ji přepadne stav lítosti, ale s tím co to bylo před tím, než jsem jí začala dávat Bachovy esence, se to nedá srovnat. Nicméně, každý den si ještě sama o kapičky řekne, takže bych Vás určitě ještě požádala o jednu lahvičku pro ni i pro sebe.

U mne to bylo zprvu lepší, po 14 dnech to na mě znovu všechno padlo, ale tento stav trval jen chvíli a pak přišlo zlepšení. Troufám si říci, že minimálně o 70 %. Začala jsem si uvědomovat spoustu věcí, hlavně už se mohu rodičům podívat do očí a normálně s nimi mluvit. Někdy více, někdy méně. Děkuji Vám Tereza.“

Paní Tereza chce znovu lahvičky pro sebe i dceru. Zároveň chce konzultaci i pro starší dítě a manžela. V tomto okamžiku už konzultace pro dítě probíhá a manželovi jsem napsala a čekám
na jeho odpověď (bez jeho přímé účasti nelze vybrat esence pro něj).

 

Příběh byl zveřejněn se souhlasem paní Terezy. Zkušeností dalších 930 klientů si můžete přečíst v rámci referencí na mém webu. 

Na stránce se můžete také blíže seznámit s Bachovými esencemi.

Pokud vás Bachovy esence zaujaly a chcete se s nimi seznámit podrobně a naučit se je vybírat, přijďte na můj seminář certifikovaný Bachovým centrem.

Autorka: Martina Taubrová
Profil

Shares