Vyberte stránku

Praktický návod

 

1) Název – by měl být stručný a jasně ukazující na obsah článku

2) Ilustrační fotografie – horizontální, 1200*630 pxl, počítejte s tím, že v náhledu blogu se zobrazí pouze čtvercový výřez, do okrajů nepatří text

3) Meta (SEO popisek) – je vidět ve vyhledávačích pod názvem textu, měl by informovat o obsahu textu. Více o SEO zde (doporučuji nastudovat, hodí se to i pro vaše podnikání).

4) Samotný text – vyhněte se prosím složitému formátování, smajlíkům, barvičkám v textu. Text rozčleňte na odstavce, užívejte podnadpisy a vytučnění důležitého textu (zvýšíte tím pravděpodobnost, že text bude opravdu čten).

5) Fotografie v textu – jen pokud jejich užití zvyšuje hodnotu textu (např. u grafiček, fotografek), nemá smysl do textu vložit 6 zbytečných ilustračních fotografií. Raději se soustřeďte na předání kvalitních informací. Fotky na celou šířku stránky 1 080 px, na polovinu stránky 510 px. Fotografie popište vaším jménem a textem odkazujícím na obsah článku a fotografie (SEO fotografií).

6) Odkazy v textu – myslete prosím na to, že článek bude na webu viset ještě několik dalších let. Nevkládejte tam odkazy na časově omezené akce. Neplatné odkazy na webech snižují bonitu webu.

 

Jak text poslat

 

1) Termín – pokud si text nechcete publikovat sama, pošlete text nejpozději čtyři kalendářní dny před publikací.

2) Do e-mailu katalog@marketing-svobodova.cz vložíte Word s textem a SEO popiskem, ilustrační fotku.

3) Pokud ovládáte Divi či podobné editační sysmémy, napište mi. Vytvořím vám Redaktorský přístup, takže si editaci připravíte sama. Doporučuji zvláště u článků, které vyžadují složité formátování.

 

Kdo může v katalogu publikovat

 

Pouze členky katalogu, které mají potvrzený zájem o jejich téma. Ankety vypisuji ve skupině pro podnikatelky vždy 1. dne v měsící na měsíc následující. Datum si jako první vybírá vítězka. Pokud se ankety zúčastníte a nevyhrajete, nezoufejte. Ušetřily jste čas, který by vám zabrala příprava textů, o který by byl malý zájem. Věnujte se lepší propagaci ve skupině, vzdělávejte, získejte lepší pozici a příští měsíc zkuste znovu.

Shares