Vyberte stránku

Jak mu to mám říct?
Co když uvidí(m), že nejsem dost dobrá?

 

Partnerská komunikace, podnikání, neúspěch – 3 velká témata, která když se protnou, tak je to opravdu síla. Pojí se s nimi vnímání vlastní hodnoty a hranic, transformace, téma důvěry, podpory a lásky, ale taky financí – a to je pořád tak trochu tabu, že? 😉

Je vlastně jedno, jestli začínáte a cítíte obavy a nejistotu, nebo jste úspěšná a věříte v sebe – obojí má v partnerství svá úskalí.V tomto článku vám dnes ukážu, jak si nejistotou nenechat ničit vztah. Pojďme na to 🙂

 

Bojím se s ním sdílet své neúspěchy

Nepodařený prodej, málo klientů, špatná investice, právní dopad vašeho podnikání, prostě cokoli, u čeho cítíte, že se vám to nepovedlo. Uaaa! To je velká výzva!

Pojďme si ji rozdělit do 3 kroků, díky kterým zjistíte, že to vlastně vůbec nemusí být taková hrůza.

 

1. krok – sdílejte příběh

Ví vůbec partner, co je vaše PROČ? Co vás v podnikání naplňuje, s čím se potýkáte a z čeho máte obavy?

To je totiž přirozená PREVENCE nepříjemných sdílení, když partner zná vaši cestu, vaše pocity i všechnu tu práci a odhodlání za tím ukryté..

Nevíte, kde začít?

Pokud je to pro vás příliš velké sousto, vykašlete se na „coming out“ a prostě s ním jen sdílejte svůj život – svoje touhy, strachy i jednotlivé kroky.

Když jsem organizovala svůj první ženský kruh, byla jsem z toho nervózní. I z mužovy reakce. A úplně zbytečně. Jeho totiž nejvíc zajímalo, jak, kdy a kde si předáme děti. Svůj strach jsem tak u něj mohla rozpustit, a naopak po kruhu jsem si s ním užila sdílení své radosti.

>> Pojďte teď partnerovi (mámě/kamarádce…) posdílet 1 svou touhu, plán či následující krok. Jaké to je? Podělte se s námi i komentářem pod článek. 😉

2. krok – sdílejte úspěch

 

Čtete dobře. A ne, není to vždycky snadné, protože spousta lidí nad svými úspěchy, zvlášť těmi malými, velmi snadno mávne rukou. Ále, vždyť to není zas tak úžasný, teď mě stejně čeká…

No ale když nesdílíme úspěchy, může partner (a vy s ním) snadno nabýt dojmu, že neúspěchy převažují, nebo nebude chápat, proč to vlastně děláte.

>> Posdílejte teď partnerovi (i nám do komentáře) svůj úspěch!

 

3. krok – sdílejte neúspěch

 

Myslíte si, že když v podnikání (a jinde) zažijete neúspěch, že to říká něco o vás, o vaší hodnotě?
Co přitom cítíte hluboko uvnitř?
Nejistotu?
Zklamání?
Vztek?
Pocit selhání?
Že nejste dost dobrá?

Sdílení totiž není jen o samotných faktech, ale hlavně o našich vnitřních pocitech.
A teď ten strach – co když nám to partner potvrdí, že?
Lidé, které milujeme, nám dokáží vše krásně zrcadlit…

Co s tím?

>> Koukněte se samy do sebe, jak silně vnímáte svou hodnotu, a neustále ji v sobě podporujte (třeba se mnou na sezení). Partner pak nebude reagovat na vaši nejistotu o sobě samé, ale pouze na vaše sdělní.

Nádech, výdech a…

>> Přiznejte, jak se cítíte (že třeba fakt blbě), a řekněte si o to, co potřebujete (třeba tiché obejmutí, slova útěchy, radu…).

Někdy je to takto snadné a váš partner vám to všechno může dát. Ale taky nemusí. Jediný člověk, který má vaše pocity ve vlastních rukou jste vy sama. 🙂 A to je dobře.

Takže když se něco nepovede, dopřejte sama sobě přesně to, co v tu chvíli potřebujete – vyplačte se, vykřičte, zajděte na víno nebo si zaběhejte, nechte si pomoct a pokračujte. <3

Pokud je téma komunikace a vlastní hodnoty (nejen) v partnerství vaše téma a cítíte, že teď je ten správný čas s tím hnout, jsem tu pro vás. V 1:1 online konzultacích pomáhám ženám cítit se milované, respektované a spokojené.

Mrkněte na web https://pramenzivotazeny.cz/ a napište si o konzultaci na eva@pramenzivotazeny.cz.

Těším se na vás!
Eva Křivánková
průvodkyně ženskou energií a spokojeným partnerstvím

P.S. Bonus na konec – napište mi do e-mailu, že přicházíte z Katalogu podnikatelek a já vás obdaruju slevou 10 % na konzultaci (platí do konce září 2022).

Shares