Vyberte stránku

Až 90% naší osobnosti vzniká ve věku do šesti let.

Rodiče a to, co jsme zažívaly v dětství, ovlivňují náš dospělý život až neuvěřitelně významně… V dětství si vybudujeme kvalitní soustavu obran, které nás chrání před zraněními. Tyto obrany si nevědomě držíme často až do dospělosti, kdy stále působí, ale my už je nepotřebujeme. Naopak, brzdí nás a drží při zemi.

Není nutně potřeba zjišťovat, které vzorce konkrétně u vás to jsou a jak vás konkrétně ovlivňují, ačkoliv často tyto informace přicházejí v průběhu procesu pročišťování a uvolňování.

Je však důležité své nevědomí pročistit a to, co se otevře transformovat právě proto, abyste si přestaly nevědomě udržovat obrany a zdi, přes které k vám nedokáží proniknout třeba peníze, spolehliví spolupracovníci, ideální klienti…

 

Tělo všechno uloží

Všechny nezpracované negativní prožitky, nefunkční vzorce, bloky a traumata se ukládají do těla. Až z fyzické úrovně těla všechny probublávají do vědomí a emocí, kde pak vytvářejí brzdy v cestě za vysněným podnikáním a životem.

Ráda tedy říkám, že mnohdy nestačí o svých blocích, nefunkčních vzorcích a traumatech mluvit, ale je potřeba je uvolnit z těla.

 

Minulost vás brzdí na cestě k zářivé budoucnosti

To, co se vám dělo v dětství, může způsobit, že v současném podnikání…

…se nemůžete pohnout kupředu

…máte strach vyjít s nabídkou ven

…máte děsivý pocit z toho, že si službu někdo koupí a nebude s ní spokojený

…máte obavu, že vaši službu někdo zkopíruje a vydělá na vašem nápadu mnohem víc

…brzdí vás, že nedokážete dokončit svůj nápad nebo produkt

…blokuje vás vnitřní obava, že budete vydělávat mnohem víc, než je ve vaší rodině běžné…

 

A proto se vždy v terapiích ptám, jak se klientka cítila v dětství, jaký měla a v současnosti má vztah s rodiči, jaký měli a mají rodiče vztah mezi sebou, jak rodiče vnímají podnikatele a peníze, jak moc nebo málo byla klientka podporována v jejích dětských nápadech a plánech apod.

 

Dětské strachy stále nevědomě a negativně ovlivňují přítomnost

V terapii se pak dostaneme k nepříjemným strachům a blokům z dětství, které se spojují s aktuálními obavami v podnikání.

…strach z fyzického, či psychického útoku může být propojený s obavou, že klient bude nespokojený s vaší službou a bude reagovat nepřiměřeně

…strach z narušení hranic se může propojovat s obavou, že vám někdo vezme to vaše, co jste vytvořila

…pocit, že musíte být stejně skromná (a chudá) jako vaši rodiče, může být původcem strachu vydělávat víc (dost) peněz

…strach porušit pravidla, či pevnou normu, protože bylo vše zakázáno a trestáno, může být propojený s obavou a neochotou vyjít se svým neotřelým produktem, či službou ven

 

Co s tím můžete udělat vy sama?

Při svých kraniosakrálních terapiích s vizualizacemi používám (kromě kraniálky a vizualizací :)) techniku pozorování pociťovaného vjemu v těle (tj. např. tlak na hrudi, bolest hlavy, napětí celého těla, pocit prázdnoty, beznaděje… cokoliv…).

Tímto dáváním pozornosti pocitům, dostává tělo klientky signál, že teď je čas a prostor k tomu tyto pocity transformovat, uvolnit a pročistit.

A stejně tak můžete tuto techniku používat i vy. Díky ní si můžete ve svém těle najít a zvědomit vzorce a přesvědčení, které vám neslouží, můžete je pročistit a nechat navždy odejít.

 

Zkuste to samy na sobě

…vizualizujte si pro vás nepříjemnou situaci, nemusíte se do ní zahloubat, jen se na ni naciťte

…prozkoumejte vaše emoce a pocity, které vnímáte v těle

…s těmi pocity zůstaňte, jen je pozorujte

…nechte vaše moudré tělo, ať vše transformuje tak, jak je pro vás potřebné a bezpečné

 

Pokud narazíte na své vzorce, bloky nebo programy, jimiž cítíte, že potřebujete provést, najdete mě tady: www.kraniosa.cz

S kraniosakrální terapií s vizualizacemi se spolu dostaneme až do hlubin, kam vás vaše vnitřní obrany nechtějí pustit a něžně pročistíme to, co už vám dávno neslouží.

 

Jsem kraniosakrální terapeutka. Ve své práci kombinuji velmi silnou a účinnou kraniosakrální terapii s vizualizacemi, díky nimž se s vámi dostanu opravdu do hlubin vašich vztahových, emočních a psychických potíží.

A v hlubinách se pomocí kraniosakrální terapie čistí vše, co váš systém potřebuje. Během individuální terapie oslovujeme i vnitřní dítě, vnitřní ženy, rodové linie i reálné osoby, s nimiž se potřebujete ve vizualizaci setkat.

Kraniosakrální terapii s vizualizacemi si můžete se mnou dopřát osobně nebo i na dálku.

 

 

Autorka: Eva Vojtěchovská

 

Shares