Vyberte stránku

Když tato klientka poprvé přišla, bylo na první pohled znát, že se necítí dobře. Působila nervózně, roztěkaně. Byla několik měsíců po úderu do hlavy. Při prudkém vstávání ze země narazila temenem hlavy do nízké masivní police. Od té doby se jí točí hlava, bolí ji, a když si lehne a opře se o ní, také brní. Nemůže kvůli tomu pořádně spát a cítí se emočně labilní. Lékaři to vyhodnotili jako podvrtnutý krk. Klientka absolvovala sérii klasických rehabilitací bez většího efektu a hned u dveří mi oznámila, ať jí nesahám na krk, že jí to vždy ještě přitíží.

 

1. fáze: Cranio

 

Po dohodě s klientkou jsem na úvod zvolila ošetření kraniosakrální terapií. Vybrala jsem osteopatický přístup, který má v těchto případech rychlejší efekt, ale může mít více nepříjemné „dojezdy“ v třídenní ochranné lhůtě. Klientku jsem na to upozornila s možností mi zavolat, „kdyby něco“. Po dvou dnech mi skutečně volala, že se jí přitížilo. Někdy se to stává, ale do tří dnů od ošetření se stav zklidní, ujistila jsem jí. Navrhla jsem jí, že pokud má potřebu, ať si klidně uleví medikací, kterou má k dispozici.

 

Když přišla podruhé, hlásila, že se cítí mnohem lépe než před prvním ošetřením. Chce pokračovat v Cranio. Na konci tohoto ošetření jsem měla vizi její korunní čakry jako pomačkaného květu. Silným nárazem se zřejmě poškodila, nyní vázne průtok energie a to způsobuje problémy.

 

2. fáze: Energetická – uzdravení korunní čakry

 

Při následujícím setkání jsem klientce sdělila svou vizi a navrhla, že se můžu pokusit čakru opravit. Souhlasila. Začala jsem intuitivně kontaktem od nohou a klidně spočívala v přítomném okamžiku. Po chvíli přišly instrukce, jak pokračovat, a přišla i pomoc v podobě jednorožce. Společně jsme dali korunní čakru do pořádku

 

3. fáze: Přepis

 

… a otevřela se možnost přepisu celé události úrazu. Upozornila jsem na ni klientku a ta se rozhodla, že chce přepis udělat. Opakovala po mně ve změněném stavu vědomí jednotlivé věty, až do fáze, kdy k úrazu vůbec nedošlo. Při další návštěvě paní hlásila, že hlava je úplně v pořádku. Cítí se výborně, nemusí si brát volno v práci kvůli nevolnostem a změnu zaznamenalo i okolí. „Jen mě ještě trochu bolí za krkem,“ postěžovala si. Zhodnotila jsem křivku její krční páteře.

 

„Hádám, že to pro vás není nic nového, co?“
„Máte pravdu, za krkem mě bolívá léta,“ souhlasila dáma.
Pro příštích několik návštěv jsme tedy přistoupily k doladění systému. Skládalo se ze čtyř částí, které se mi osvědčily jako skutečně komplexní a funkční, s dlouhodobými výsledky. U některých klientek po určité době dokonce zmizel „vdovský hrb“.

 

4. fáze: Doladění – komplexní péče o krční páteř

 

  • Ošetření technikami Cranio. V této fázi jsem přistoupila ke kombinovanému ošetření, kdy si systém klientky mohl sám vybrat, zdali chce spíše osteopatický, nebo biodynamický přístup, a také, v které části těla potřebuje pracovat.
  • „Oňuňávací“ domácí péče krku a ramen. Ukázala jsem klientce, jak si může sama krční páteř a trapézy masírovat, jak se ošetřovat pomocí su-jok diagnostické tyčinky (nebo kousku dřívka či párátka s kulatou hlavičkou). Tuhé svaly, stažené dlouhodobým nevhodným přetěžováním, se velmi rychle uvolňují.
  • Vysvětlila jsem jí, že je důležité si krk průběžně během dne vědomě hladit a zjišťovat, v jakém je nastavení jeho křivka, aby se dostal do tělesného schématu. Tedy aby její hlava věděla, jak to s ním vypadá, a mohla případně udělat revizi.
  • A cvičení, které je bezkonkurenční na potíže s krční páteří (a také na migrény). Je odvozeno od neurofyziologického vývoje miminek. A jelikož mám sama od dětství se zády potíže a tedy bohaté zkušenosti (včetně těch migrén, svého času), doplnila jsem toto vcelku klasické fyzioterapeutické cvičení o pár vychytávek. Jako třeba, jak si klientka může cvik sama zkontrolovat a jak se do něj doma správně nastavit. Stačí cvičit denně po dobu jednoho Večerníčku, tedy deset minut, aby měl člověk od fyzického nepohodlí pokoj. V případě zvýšeného stresu nebo nevhodné fyzické zátěže ráno a večer. Když je klid a systém už je vyladěný, stačí pět minut.

 

Tato dáma je nyní zcela v pořádku.
Vyladila se po fyzické stránce a tím si srovnala i stránku emoční.
Ví, jak o sebe sama pečovat, aby si pohodu udržela.
A ví, kde jsem, kdyby přece jenom ještě něco potřebovala

 

Autorka: Lenka Alexandra Němcová
Profil

Shares