Vyberte stránku

Styl, styl, styl,… Jedno slovo a je z něho takový fenomén. Najednou je všude, a pokud „nemáš styl“, jako kdybys nebyla. Je na to zbytečně kladený moc velký důraz a přitom je to s nalezením stylu oblékání jednoduché.

 

Jednoduchý návod

Nejsem zastánkyní složitých a zdlouhavých postupů a povídání si o zbytečných nafouknutých omáčkách. Proto ti nabízím zcela jednoduchý návod, jak odhalit svůj styl oblékání.

Postav se před svoji šatní skříň a vyndej z ní následující:

  • Co jsi neměla déle jak 1 rok na sobě.
  • Co sis na sebe nikdy nevzala a je to tam i s visačkou. (Pokud si to nešetříš na „ažpak“, s největší pravděpodobností to byl totálně zbytečný nákup.)
  • V čem se necítíš příjemně nebo je ti malé či velké.
  • Všechno, co sis koupila na dobře míněné rady paní prodavačky, kamarádky, maminky anebo jen tak, protože „za tu cenu to tu nenechám – je to ve slevě“.

To, co ti ve skříni zůstane, je tvůj styl.

Zůstanou ti tam přesně ty kousky, které tě naplno vystihují a v jakých se cítíš příjemně.

 

Skříň jako zrcadlo

Drž se svého stylu, který je nedílnou součástí tebe samotné – ano, oblečení tě skutečně vystihuje. V oblečení se odráží tvá povaha a jedinečná osobnost, tvé životní role, tvé priority, tvé názory, tvé postavení, tvůj okruh přátel, tvá práce, tvé zájmy,… Prostě tvé oblečení jsi ty.

Pokud s tím, co ti zbylo, nejsi spokojená. Je možné, že máš v sobě chaos. Třeba procházíš nějakou významnou životní změnou. Možná se nacházíš ve složité situaci. A výsledek je jasný – tvá skříň ti jen zrcadlí ten chaos, jaký v sobě máš.

Mně to moje skříň zrcadlila před cca 7 lety. Procházela jsem těžkým životním obdobím a v ten moment padlo rozhodnutí – nastoupila jsem do svého prvního kurzu přes styling – nejprve kvůli sobě, potřebovala jsem se v sobě vyznat. Až později jsem zjistila, že je to cesta mého poslání.

Stylistka Helena Procházková

 

Ty a tvůj styl – cesta k lepší verzi sebe sama

V tuto chvíli se od svého zbylého obsahu šatníku odraz. Ber to jako svůj startovací můstek a se svým stylem i nadále pracuj.

Jakýkoli nový kousek kupuj s ohledem na sebe sama a ve stylu, který tě vystihuje a v tvé skříni převládá. Předejdeš tak nejen zbytečným nákupům, ale hlavně nebudeš hledat v obchodech a půjdeš na jistotu – nebudeš všechno zbytečně zkoušet, prostě se oblékneš do toho, co potřebuješ.

Oblékání úzce souvisí s osobním rozvojem. Díky vylepšení svého stylu se rychleji osobnostně poposuneš – „vyrosteš“. Proto ti radím, ať přemýšlíš nad svým oblékáním.

Vytvoř si ve své představě tu nejlepší verzi sebe sama a této myšlenky se drž. Díky oblečení, jinému pohledu na svůj šatník a změně v přístupu si můžeš přitáhnout cokoli do svého života – cokoli, co je level up. Oblečení totiž souvisí s pocitem a díky pocitu si tvoříme svoji budoucnost.

A proto – jak se cítíš nyní ve svém oblečení? Je tvůj styl to, co skutečně chceš? Nebo chceš projít změnou a dostat se někam jinam?

Inspiruj se, ale nekopíruj. Jsi jedinečná a stejně tak jedinečný je i tvůj styl. Líbí se ti oblékání jiné ženy? Ok. Jen se však inspiruj, ale nekopíruj – drž se základních stavebních kamenů ve svém stylu – toho, co ti v té skříni zůstalo.

 

Jednoduchý šatník

Cesta k jednoduchému, kombinovatelnému a udržitelnému šatníku začíná v ten moment, kdy najdeš svůj styl, vědomě nakupuješ své oblečení, znáš své přednosti a víš, jak se oblékat s ohledem na tvar své postavy.

K docílení nadčasového šatníku ti pomůže kombinace následujícího:

  • tvůj styl (Ano, je to už trochu trapné jak se to pořád připomíná, ale je to tak.)
  • znalost základních zákonitostí – jak dát na obdiv své přednosti
  • zařazení šatníkového minima

Skvělým odrazovým můstkem je kurz Královna svého šatníku, který spojuje všechny tyto body vedoucí k vysněnému šatníku.

Držím ti palce s tvojí šatníkovou skládačkou,

Helena Procházková

Shares