Vyberte stránku

Co to vlastně je ten magnet na kontakty? (Pro začínající online podnikatelky)

Magnet na kontakty je malý obsahově hodnotný digitální produkt, který si online podnikatelky tvoří proto, aby si budovaly e-mailovou databázi. Může mít různé podoby (psaný, audio, video, kvíz) a jedna z jeho pokročilých verzí může být i online konference či summit, tady se však nemůžeme bavit o něčem malém. Summit je svým rozsahem vždy velký a často ještě větší a ještě větší.

 

Proč je summit vhodný spíše pro pokročilejší podnikatelky?

Pokud chcete vytvořit úžasný summit na určité téma, připravte se na minimální investici 30 000 Kč, a to se držím hodně při zemi a nepočítám vlastní práci. Ve skutečnosti to bude spíš více než méně, protože summit rozhodně není práce pro jednoho člověka a zapojíte do něj pravděpodobně i tyto profesionály: webařka vytvoří členskou sekci, virtuální asistentka propojí web s prodejní stránkou, nastaví pravidelný e-mailing a společně s vámi vymyslí texty, upraví videa, specialistka na reklamu nastaví reklamu na Facebook a Instagram. A vy se propojíte s účastnicemi, domluvíte si témata a natočíte rozhovory. Ale tady ta práce opravdu ještě nekončí, teprve začíná. Protože vás v průběhu summitu čeká intenzivní komunikace s diváky i řečníky.

Pro začínající online podnikatelky summit nemá smysl také z toho důvodu, že si teprve budují jméno a ze začátku nejsou vnímány jako odbornice v oboru, bez ohledu na kvalitu jejich práce.

 

Neodradila jsem vás? Jdete do toho?

Super, teď už jenom samá pozitiva.

 

Co mi přinesl summit Spirituální dary v ženském online podnikání?

Když pominu zkušenosti a finanční i časovou investici, o kterých jsem psala výše, tak mohu s klidem napsat, že oživil, občerstvil či omladil mou databázi. Z databáze, o které jsem si myslela, že je téměř mrtvá, se stala živá komunikující e-mailová skupina, kde se nacházejí ženy, které zajímá má práce a chtějí se něco naučit. Cítím se propojená. Odpovídám na dotazy, píšu odpovědi na e-maily. To se dříve nedělo, takže summit na spirituální téma posbíral kontakty, které dávají smysl pro mou práci. Byl dobře zacílený.

Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí z oboru magie a spirituality, utřídila jsem si myšlenky a vznikla i profesní přátelství, která mi dělají radost. Pro mne jsou vztahy důležité, a tak jsem šťastná, že jsem něco takového mohla zažít.

Při tvoření summitu jsem naplno pocítila lásku k tvorbě. Využívala jsem své silné stránky, jako je komunikace, pokládání silných otázek, intuice, cítila jsem příval energie a štěstí a výborně jsme si sedly s týmem. Poprvé jsem otevřeně mluvila o tom, jak to mám já se spirituálními dary.

Když investujete tolik času a peněz, máte nějaká očekávání ohledně návratnosti. Pokud ne, tak se možná svezete na vlně energie a pak spadnete dolů, protože zjistíte, že váš účet je prázdný.

Ačkoliv byl summit v mém případě experiment, náročný časově i finančně, a před jeho začátkem Rusové napadli Ukrajinu, investice se mi vrátila několikrát. (Odměna teda přišla v trochu jiné podobě, než jsem očekávala.) Zaplnila jsem svůj diář individuálními spolupracemi a rozjela maličký mastermind, který měl být původně daleko větší, nicméně jsem si v určitou chvíli uvědomila, že na velkou skupinu už bych neměla čas a energii.

 

Takže já jsem spokojená a je stále co zlepšovat. Tak jdu do finále s accessovým výkřikem. Jak se to zlepší?

 

S něčím se vám svěřím.

Jedna věc mi však vyrazila dech. Summit Spirituální dary v ženském online podnikání podpořil podcast Srdeční záležitosti (https://www.audiolibrix.com/cs/Podcast/1022/srdecni-zalezitosti) a jeho dosahy se zvedly a šplhají k tisícovce poslechů na jeden díl.

Mám aktivní databázi, té posílám podcast e-mailem, databáze je zaujatá tím, co dělám a podcast poslouchá. Pro mé kontakty je to inspirace v jejich tvorbě a podnikání.

Takže jsem zabila 2 mouchy jednou ranou? Dalo by se to tak říct.

Díky Vesmíre za skvělé vedení a ukazování skvělých příležitostí.

 

Jsem tu, připravená na startu v očekávání dalších impulzů.

Vaše rebelská soucitná koučka Jana Jánová

https://janajanova.cz/

Shares