Vyberte stránku

Miluju život, výzvy, vítám všechny příležitosti, možnosti. Taky ráda analyzuju, ale co dělám úplně nejraději? JDU NA DŘEŇ. Být nahoře „bez“ na koupáku není žádný „bůhvíco“, ale vyrazit si takhle na Václavák, tak to je už panečku rachot. Samozřejmě to myslím obrazně, neběhám po Václaváku nahá. Kdy si ale připadám jako v těch snech, co vám zmizí oblečení, a vy jen stojíte před obecenstvem v rouše Evině? Tak tyhle okamžiky v životě zbožňuju nejvíc. Ty mě totiž nejen v podnikání obrovsky posouvají.

Když mi naše VA před nedávnem řekla: „Co takhle udělat kongres?“. Myslela jsem, že zešílela. Říkám „NE! V žádným případě, na to nemám.. kapacitu, hlídání dětí, atd.“ Než jsme dohovořily, věděla jsem, že Kvantový kongres bude a udělám ho stůj co stůj. Kongres se vydařil v rekordně krátkém čase na přípravu. Vidělo ho 2 000 lidí.

 

Tohle ale nedám, je čas si přiznat, kde mám limity

Když mi náš učitel řekl: „Co takhle udělat festival?“ tak se mi sevřelo hrdlo. „To v žádným případě.“ Pak jsem se z toho oklepala, vždyť strachy dělám s klienty dnes a denně, vím, co obnáší. Znám mysl, jak je rafinovaná a ego, jak umí být vychytralé. Po pár týdnech zpracovávání tématu mu říkám: „OK, uděláme pod Institutem krásný, letní, spirituálně rozvojový, s přesahem festival pro pár našich známých.“. Tak to by samozřejmě nebyl učitel, kdyby mě opět nedostal do kolen. Jen se upřímně a hlasitě rozesmál na celé kolo. „Co je na tom vtipnýho?“ „To nebude pro pár desítek či stovek, to půjde do tisíců! Hahahahahaaaa!“. Milé ženy, tak toto bylo pro mě přes čáru. Pro pár desítek lidí na živo pořádat akce umím. Ale tisíce??? Uff, tak to ne! Do toho nejdu. Pak si říkám, nebuď srab, to dáš. Trochu jsme to s mužem zpracovali a víte co? Hecla jsem se. Motivovala se. Nešlo to. Zásek.

 

Mysl mě úspěšně obelhává

Řekla jsem nahlas „ANO, tak to bude.“ Ale uvnitř jsem se třásla jako osika, několik nocí jsem nespala, doháněla mě tíha svědomí, zodpovědnosti, strachu z počasí, z vládních nařízení, z nákladů, které s tím souvisí, z reklamy, z mála času na přípravu a hromady dalších logických argumentů, např. co rodina, chudáci děti, do toho klienti a ještě připravit v rekordně krátkém čase takovou mega akci pro tisíce lidí? Přišla totální paralýza. Moje tělo, mysl i spirit stávkovali, bili na poplach a řvali ze všech sil. Tak jako nejsem blázen. Do takových divočin nemůžu jít, přeci nezadlužím rodinu, nepůjdu přeci do tak obrovského rizika, v dnešní době pořádat festival, když velké festivaly si daly pauzu? To může udělat jen blázen!

 

Náhradní plán – lepší kompromis než-li nic, no ne?

A přišla myšlenka, udělat putovní festival. Vše jsme v Institutu s členy probrali, naplánovali, zařídili si podle toho dovolenou, ale mě to vnitřně vůbec neuspokojovalo. Nebylo v tom flow, ani pořádný drive. Taková „normoš“ akce v plavkách. Jo, trošku diskomfort ze špíčků, které se do léta nestihly odebrat mimo tělo. Zhodnotím a vím, že na tom nerostu. Mým obrovským pomocníkem je sebetest otázkou: „Rosteš na tom?“ a pak čekám na upřímné ANO nebo NE.

A projekt bude!

Už jsem vyrostla z toho, abych dělala něco jen proto, aby mě druzí obdivovali, milovali, jsem je udělala šťastnými. Na manipulaci mám radar jako policejní pes na lotry. Vlastně podrobná analýza těchto pocitů a též analýza mých strachů viz odstavec výše, mě přivedlo opět k mému učiteli.

„Přesto, že jsem profík, stále mám svého učitele. Člověka, na kterého když se obrátím, mi neuvěřitelně pomáhá.“

No, je trpělivý, dal mi čas dozrát a včera udeřil. Udělali jsme několik oprav, posílili jsme slabé, navýšili vědomí a výrazně doplnili energii a udělal mi v mnohém pořádnou rošádu. Motala se mi hlava jako když to přepísknete s pitím, i večer tak vypadal, tedy objímat mísu a mít kocovinu bez alkoholu, tak to byla jízda. Dnes ráno jsem se probudila a bylo mi jasné, že 1. už se s tím jednou provždy přestávám crcat, 2. ještě týž den jsem našla prostor, vyrazili jsme na obhlídku, vše domluveno, máme potvrzené první úžasné hosty a já vím, že jsme pokořili další své limity. Že tu vzniká neobyčejně krásný projekt LifeFlow Fest 2021! A za 3. mi došlo, že jsem nahoře „BEZ“! na Václaváku a je mi to FUK, dokonce si to užívám, jdu středem. Ti čumilové, kritici a pohoršení slušňáci, to jsem byla samozřejmě já. Jelikož nikdo jiný nás nedokáže zastavit. Jen my a naše limitující přesvědčení. „To už je moc! To je přes čáru! Jsi spadla z višně, ne? Na to nemáš!“ A tak dál.

Tímto příběhem, který se skutečně stal, a díky kterému se můžete těšit na LifeFlow Fest 2021 17.-20.8. na Vysočině, jsem vám chtěla ukázat, že mít limity, je normální. Každý je má někde jinde. Před mnoha lety jsem začínala na silném odporu z telefonování. To, co je pro jednoho hračka, pro druhého je nepřekonatelný problém. A též jsem chtěla říct, jak i pro profíka je důležité, mít svého učitele, někoho, kdo s trpělivou, laskavou a tvrdou rukou umí zasáhnout a nenechat vás shnít. Jak je důležité přijímat výzvy a nenechat se ukolébat v tom, že „to už stačí“. Valit pořád v před, ale přitom ve flow bez tlačení na sebe, ani na pilu. A taky, že díky sebetestovací otázce: „Rosteš na tom?“ se cvičím v sebeupřímnosti, tato otázka vás nenechá ztrácet čas kompromisem.  Nyní se v tomto projektu cítím jako ryba ve vodě. Toto je skutečné FLOW života. Všechno má svůj čas! To, že potřebujete přejít na druhou stranu silnici je v pořádku, ale počkejte si, až bude ten správný čas. Zkrátka okamžik bez aut, šup a jsem na druhé straně. No, a abych nezapomněla, dělat věci stejně a očekávat jiný výsledek, je znak čirého bláznovství. A tak nám vážně nezbývá, než opouštět staré vzorce, které nás vydržují jak stařec svoji zlatokopku, a které nám nedovolí, získat víc, než-li jen to, co už máme. Chceš-li vyletět ze své zlaté klece za dobrodružstvím, tak se hold z krásného papouška staň orlem. Nebo aspoň podnikatelkou nahoře „bez“.

O Veronice

Veronika se v osobnostním růstu pohybuje velmi dlouho, studovala v Indických klášterech. Vystudovala mezinárodní vztahy se specializaci na Jihovýchodní Asii. Konzultacím se věnuje více jak 15 let, seberozvoji mnohem déle. Pracuje s kvantovou terapií, dělá kvantové opravy, Yuen Method, Funkční princip, Čchi kung, Emoční kód, samozřejmě meditace, sestupy do Alfa stavu aj. Se svým mužem založila v roce 2020 odbornou platformu Institut osobnostního tréninku www.IOST.cz a celostní seberozvojový koncept www.MindArtConcept.cz. Je koučka, terapeutka, pokořitelka svých vlastních strachů a milovnicí života. Miluje svou rodinu, svého skvělého muže, který je jí parťákem, jakého si dlouho přála.

Autorka: Veronika Pavelková

Shares