Vyberte stránku

Interiér, byt, dům, domov. Prostředí, ve kterém trávíme většinu svého času. Ve kterém vychováváme děti, pracujeme, žijeme. Prostředí, které velmi zásadním způsobem ovlivňuje náš život, pocity, energii, kvalitu života. Může nás vyčerpávat. Můžeme být otroky svých domů. Anebo ne. Náš domov může přinášet radost, energii, podporovat lásku, rozvíjet kreativitu. Několik profesionálek pro vás sepsalo tipy k péči o domov či ke změnám, které můžeme udělat. Záběr je široký. Od výběru podlah po úklidové návyky. Jsem si jistá, že každá z nás najde v článku střípek inspirace.

 

Využijte energii živlů a uklízejte s chutí

Jolanta Balon

Za devatero horami a řekami žila jedna krásná a úspěšná žena, která kolem sebe měla ráda harmonický prostor. Věděla totiž, že příjemná atmosféra domova má velký vliv nejen na zdraví a pohodu celé rodiny, ale i na její pracovní úspěchy a hojnost. V běžném denním tempu ale o domov nedokázala pečovat tak, aby z toho měla dobrý pocit. Často dala před úklidem přednost rodině, práci nebo odpočinku, až se dostala do začarovaného kruhu a uklízení ji jen vyčerpávalo. Nevyřešila to ani paní na úklid – za dva dny to doma bez pravidelné péče vypadalo stejně.

Jednoho dne objevila Úklid podle živlů. Jednoduchý a trvalý úklidový systém, jehož jedinečnost spočívá ve využití principů proudící energie v souladu s cyklickou Lunou. Systém, který jí vnesl do úklidu řád a předvídatelnost, ale zároveň byl intuitivní a zohlednil i její kreativitu. Mohla se vždy svobodně rozhodnout, co v který den s podporou daného živlu uklidí, nebo naopak nechá na příště. A tak ji znovu začalo bavit přirozeně a pravidelně pečovat o její domov…

Chcete se také naučit naladit na proudící energii a začít uklízet s větší radostí a lehkostí? Ráda Vás do tohoto “kouzla” zasvětím.

Profil Jolanty Balon v Katalogu

 

Energeticky čistý prostor rozproudí vaši energii

Štěpánka Vernerová

Čistota energie prostoru je stejně důležitá, jako čistota naší energie. Troufám si říct, že každý, kdo se pohybuje v oblasti energetiky moc dobře ví, že mít okolo sebe čisto, je více než potřebné. Z mé osobní zkušenosti vím, že když je interiér a prostor okolo nás vyčištěný, a tím opravdu nemyslím jen úklid, mnohem lépe nám proudí inspirace a máme čistou hlavu. Cítíme se v rovnováze a jsme schopní selektovat, co ve svém životě chceme, co nechceme, jaké pocity jsou skutečně naše, dokonce i jasnost našich smyslů vzrůstá.

Můžeme si všímat toho, že v nějakých interiérech nebo pokojích je nám lépe, v některých hůře. Někde vám mohou proudit nápady a někde se cítíte chaoticky. To všechno může být způsobeno právě nevyčištěnými energiemi.

Já prostor okolo sebe čistím za pomoci rituálu a záměrů. Ráda si sednu doprostřed místnosti a nechám se unášet magickou chvilkou, která mě vždy dovede k cíli, a to ať je to vyčištění prostoru, nebo zhmotnění nějakého přání. Naučím vás to ve svém mini kurzu: Sestav si svůj vlastní rituál.

Profil Štěpánky Vernerové v Katalogu

 

Krásné ruce, voňavá domácnost i čas na kávu

Bára Skálová

Je vám jedno čím doma uklízíte? Necháte se ovlivnit reklamou nebo roky používáte to samé?

V současné situaci trávíme doma víc času než kdy jindy. Je to, logicky, i náročnější na úklid. Pro někoho je to potěšení, pro jiného nutné zlo. Ale mít kolem sebe čisto je víc než důležité. Podporuje to proudění pozitivní energie.

A co kdyby se z úklidu stala zábava? Co když přestanete mít zničené nehty (zvlášť, když se nedá objednat na nové), vysušené ruce a místo zápachu ucítíte krásnou vůni? Jde to. A navíc ještě podpoříte českou firmu.

Můžete přestat řešit skvrny na oblečení, káva bude mít lepší chuť, protože ji nebude kazit vodní kámen a koupelna se bude lesknout mnohem déle než doposud. A to všechno bez chlóru, perborátů a formaldehydů – v ekologicky šetrné verzi, která je ale velmi účinná.

Víte, jaké je naše tajné heslo při uklízení? Jsou to tři písmena. NKU. Nastříkej, dej si Kávu, Utři. Přesně tak to funguje. 🙂

Chcete tedy také víc radosti do života? Mrkněte na můj profil a ozvěte se.

Profil Báry Skálové v Katalogu

 

Harmonické prostředí pro harmonické vztahy

Iva Hemská

Vnitřní stav vytváří vnější okolnosti. Jsme součástí celku. Pozitivní nebo negativní energii v prostoru, ať v našem domově, nebo v kanceláři či Vaší podnikatelské provozovně, vytváříme my, ostatní členové rodiny, kolegové a klienti na základě svého momentálního naladění, vlastních vibrací, emocionálního prožívání nebo chování ve stresu. Svou energii vyzařuje i sám prostor.

Tato vytvořená směs všech energií velmi silně ovlivňuje chod domácnosti, události odehrávající se mezi manželi, partnery, s dětmi nebo mezi sourozenci. Ovlivňuje také pracovní výsledky, nadšení nebo odvahu jít za svými cíli (do neznámého). Je to jednoduché. Buď se Vám na základě proudící energie daří, nebo je Vám nanic s mizernými výsledky. Vztahy a podnikání nefungují. Úspěch je pro vás neznámým slovem. Ze všeho jste unavená, frustrovaná, naštvaná. Duše je bolavá. Trpíte nemocemi.

A jak z toho všeho ven? Vytestuji a namíchám přímo pro Vás na základě intuitivní numerologie, energetických symbolů, Bachovy květové terapie a svých schopností Vidanté, Energetickou harmonizační směs, která:

  • Vyladí pozitivní tok energie v prostoru. Zharmonizuje Vás i prostředí. Srovná vztahy mezi členy rodiny. Rozproudí komunikaci, čím předejdete neshodám. Doma nastane klid a pohodička. Pozitivně ovlivní proces uzdravování.
  • Vaše podnikání získá správný směr, prosperitu a finanční stabilitu. Otevře Vás novým výzvám.

Přestoupíte do jiné reality a začnete zažívat pohodu a úspěch ve všech oblastech života – ve vztazích, práci, financích i zdraví.

Profil Ivy Hemské v Katalogu 

 

Dopřejte si krásné a inspirativní místo pro život

Petra Kopecká Mottlová

Vidí vše. Beze studu se před ním odhalujeme, svěřujeme, věnujeme se mu a chodíme z něj čerpat sílu a energii. Už proto by měl být perfektní.

Interiér, v němž žijeme. Denně na nás působí svojí estetikou, praktičností, uspořádáním, ale i duchem a energií. V posledních měsících navíc trávíme doma víc času, než bychom často chtěli. A jeho atmosféra má na naše pocity a rozpoložení větší vliv než kdy jindy.

Buďme proto nároční. Nebojme se pro sebe chtít to nejlepší. Místo pro život, které bude krásné, harmonické, inspirativní. A hlavně přesně odpovídající našemu temperamentu a životnímu stylu.

Jako interiérová designérka se vždy snažím klienty poznat, dostat se k nim blízko a prozkoumat potřeby jejich i celé jejich rodiny. Nejde jen o to zjistit, jaké barvy a materiál se jim líbí. Ale hlavně, co vlastně od svého domova chtějí a potřebují. To pak společně přetavujeme do reality. Vytvoříme-li totiž interiér s láskou a péčí, bude vám je každý den dávat zpět…

Profil Petry Kopecké Mottlové v Katalogu

 

Domov = váš bezpečný přístav

Hana Randáková

Domov patří mezi nejdůležitější komodity našeho života.

V práci trávíme spoustu času, a když přijdeme večer domů, chceme se cítit příjemně, mít pocit bezpečí a trávit čas s nejbližšími lidmi, které milujeme. Je to místo, kde jsme šťastní, odpočíváme, nabíráme novou energii a kam se rádi vracíme. Tam, kde na nás nedočkavě čekají i naši milovaní zvířecí mazlíčci.

Ne vždy tomu tak je. Možná jste si všimli, že poslední dobou trávíte více času v práci, domů se neradi vracíte, vaše vztahy s partnerem/partnerkou se podivně zhoršily, ale hádky probíhají jen doma. Když spolu trávíte čas jinde, jste jako dvě hrdličky. Možná špatně usínáte, v noci se často budíte a míváte noční můry nebo cítíte mrazení v zádech, jako by vás někdo pozoroval.

Chcete zjistit, co se to děje? Nebo vám stačí, aby se „pročistil vzduch“ a bylo všechno jako dřív? Chtěli byste mít více energie a nápadů pro práci z domova na home office? Nabízím vám pomoc s pročištěním energie vašeho domu/bytu/pracovního místa. Cítit lépe, se můžete ještě dnes.

Profil Hany Randákové v Katalogu

 

Interiér v souladu s vaší duší a vaším životním stylem

Katka Fuljerová

Kupujete byt? Stavíte dům? Nebo jste se pustila do rekonstrukce?

Ať už jste si vybrala jakoukoliv z cest k novému bydlení, všechny mají společného jmenovatele a tím je výběr stylu interiéru. Ne nadarmo se říká, že bydlení je odrazem duše jeho majitele. A má obrovskou moc. Může být místem, které vám dá křídla, klidnou oázou či inspirací. Ale taky prostředím, které vás frustruje a saje z vás energii. To nechcete.

Ale jak dosáhnout toho, aby s vámi vaše místo pro život souznělo? Zapomeňte na chvíli na haldu časopisů o bydlení a líbivé fotky z Pinterestu. Nic o vás nevypovídají. Nalaďte se na sebe, svůj životní styl. Na preference vaší rodiny.

Co fungovalo? Co vůbec? Čeho se chcete nadobro zbavit? Jaké činnosti vás nebaví? Kolik času chcete do budoucna ušetřit? A jak to bude vypadat konkrétně? Do čeho ten čas a energii investujete? Co vám to přinese?

Nastavte svá pravidla. Jste to vy, kdo rozhoduje o energii, která bude proudit vašim interiérem.

Buďte upřímná k sobě a svým potřebám. Váš interiér vás bude s láskou následovat.

Profil Katky Fuljerové v Katalogu

 

Čistěte doma nejen podlahu, ale i negativní energii

Šárka Hájková

Domov je naším přístavem, místem, kde se můžeme uvolnit, trávit čas se svými blízkými a věnovat se tomu, co nás baví. Poskytuje nám soukromí a je nám vždy k dispozici. Ovšem, stejně jako my, potřebuje pozornost a péči. Je celkem běžné si doma uklízet. Napadlo vás někdy, že očista od mechanických a viditelných nečistot nestačí? A že i emoce a bolesti naše a lidí, kteří s námi bydlí, nebo nás navštěvují, v něm do nějaké míry i přes veškerý mechanický úklid zůstávají? Naši předkové se o svá obydlí starali i po energetické stránce a vskutku věděli, proč to dělají. Zajímá vás, jak na to? Asi nejjednodušší cestou je pravidelně větrat a věnovat pozornost složení přípravků, které doma používáte (úklidové prostředky a chemické osvěžovače vzduchu). Tradiční metodou používanou k energetické očistě domova je vykuřování směsí bylin. Pokud chcete svému přístavu dopřát péči, ráda pro vás připravím vykuřovací směs či osvěžovač vzduchu, kterým si ho provoníte a vyladíte díky obsaženým energetickým esencím a 100% éterickým olejům. Váš domov to bude milovat, a vy také.

Profil Šárky Hájkové v Katalogu

 

Méně věcí může přinést více radosti

Jana Longauerová

Úklid. Upratovanie. Pre mnohé z nás nutné zlo, (nepríjemná) povinnosť, strata času, lebo výsledok o pár hodín aj tak nevidno.

Prečo? Často je to dané tým, že sme zahltené – vecí máme oveľa viac než potrebujeme a než máme miesta. Ako pribúdajú, sme frustrované, že z upratovania, ktoré by malo byť očistou priestoru aj nás samých, sa stane presúvanie vecí z miesta na miesto. Čím viac vecí máme, tým viac našej pozornosti a energie si žiadajú.

Ako z toho von? Je dobré ujasniť si, čo naozaj potrebujeme, používame, máme rady.
Vyhodiť zbytočnosti. Ja viem, znie to jednoducho, ale opak je pravdou. S vecami nás spájajú emócie a my máme strach, že s nimi navždy prídeme aj o príbehy, zážitky, spomienky.

Ktoré vaše veci vás podporujú na ceste za vašim lepším ja a životom, po akom túžite?
Za ktoré z vašich vecí by ste dnes boli ochotné zaplatiť peniaze?
Tie si nechajte. Ostatné môžu ísť preč. S radosťou vás pri očiste vášho domova podporím.

Profil Jany Longauerové v Katalogu

 

Oživte svůj interiér doplňky

Jana Ruská

„Kolik lidí tolik chutí“ a stejně tolik prostorů a snů jak je zařídit. Na nás Interiérových designérech je vize klienta nalézt a zhmotnit.

U obytných prostorů je to jemnější práce, nese se na vlně trendů, které nás obklopují. Všeobecně je dobré držet se v základu tří materiálů, nejlépe přírodních (udrží si nadčasovost), a jejich barev, dlažba, vestavěný nábytek apod., případně jejich barevných tónů, a veselé barvy dostat do prostoru doplňky. Má to velkou výhodu, když se prostor okouká, stačí je jen vyměnit a máte hned jinou atmosféru.

U veřejných prostorů  je to trochu jiné. Tam jde často o takzvaný „Wau efekt“. Pocit vstupujícího, který je ohromen atmosférou. Kdyby v něm žil, brzy by se mu okoukal, a naopak by mu to nemuselo být příjemné. Ale nikdo v něm nežije, takže zůstává ta zapamatovatelná atmosféra, pro kterou se vrátí nebo řekne známým.

I když se dnes spousta z nás stěhuje do světa on-line, stále máme kamenné prodejny, kanceláře atd. Udělejte z nich prostor se zážitkem. Ráda Vám s tím pomohu.

Profil Jany Ruské v Katalogu

 

Umění otevírá lidská srdce. Pusťte ho do svého interiéru

Eva Glavová

Vytvoriť krásny interiér je umenie. Umenie vytvára krásny a harmonický interiér.

Farby vplývajú na naše duševné aj fyzické zdravie. Oboje spolu súvisí. Bez umenia je život chudobnejší. Až keď sme povesili obrazy, rozmiestnili krásne dekorácie, vtedy to zaznelo, zahralo, povedia zakaždým moji klienti, keď tvoríme interiér. Vtedy cítime že je to domov.

Tak, ako máme rôzny vkus pri výbere nábytku a zariadenia, každý z nás mám iné estetické cítenie. Umenie prebúdza naše zmysly. Krásny obraz, portrét, zátišie, abstrakcia, vyvoláva rôzne duševné podnety a oživuje našu predstavivosť.

Umenie nám otvára obzory, vťahuje nás do iných svetov. Oslobodzuje naše srdcia a premieňa nás. Učí nás citlivosti a vnímaniu svojich citov. Podnecuje v nás vlastný zdroj kreativity. Investícia do umenia v interiéri, sa Vám niekoľkonásobne vráti v podobe kvalitnejšieho života, nepoznaných zážitkov estetiky a krásy.

Prineste si zmenu do života. Pretože umenie otvára srdcia a vnímanie krásy.

Profil Evy Glavové v Katalogu

Shares