Vyberte stránku

Když jste žena, máte děti, podnikáte z domu, děti mají domácí školu a do toho k vám pronikají více méně poplašné zprávy ze světa, je skoro nemožný soustředit se na podnikání. Udržovat se motivovaná, vstřícná, aktivní, profesionální, zvládat domluvené termíny, zvládat děti, zvládat sebe… dobrá nebo špatná nálada asi pandemii neukončí, ale rozhoduje o tom, jestli ji přežijí naše rodiny a byznys. Pojďme zkusit samy sebe udržet v co největším klidu a pohodě.

 

Martina Taubrová

Máte strach? Cítíte úzkost? Vidíte, že nezvládáte své emoce směrem k dětem, protože jste pod tlakem? Bachovy esence nám pomáhají dostat naše emoce do rovnováhy. V tomto náročném čase je psychická rovnováha a pohoda velmi důležitá. Vědci ví, že je přímý vztah mezi naší psychikou a naším imunitním systémem. Hladina stresu ovlivňuje to, zda bude naše imunita silná, nebo ne. Když se necítíme psychicky dobře, Bachovy esence nám mohou pomoci. Důležité je vždy vybrat esence na míru konkrétnímu člověku, protože i když budeme říkat všichni, že jsme ve stresu, tak pro každého z nás to bude znamenat něco jiného. Bachovy esence mohou pomoci také vašim dětem. Ty často trpí úzkostmi a strachy. Někdy o nich mluví a někdy vidíme, že se trápí, ale neřeknou nám, co se děje. Chcete se cítit dobře a v nejisté době plné změn mít emoce v rovnováze? Pak jsou Bachovy esence správná volba.

Profil Martiny Taubrové v Katalogu pro podnikatelky

 

Mgr. Miroslava Jirásková

Život je mozaika jednotlivých střípků. Smysluplnost jejich uspořádání je v našich rukou. Změňme běžnou otázku „Jaký má život smysl?“ v otázku „Jaký smysl chci svému životu dát?“. V každé životní situaci je obsažen smysl. Prožívaná smysluplnost je nezávislá na vnějších podmínkách, může být přítomna i za svízelných životních okolností, neovlivňuje ji příliš zásadně prožívání úspěchu jedince, spíše naše schopnost nalezení a naplnění smyslu, schopnost otevřít se možnostem, které život nabízí, uskutečnit je a mít radost ze života. Radost vychází z pocitu napojení na naši životní sílu. Nabízím vám konzultaci a prožitkové konstelace na toto téma.

Profil Miroslavy Jiráskové v Katalogu pro podnikatelky

 

Jana Štěpánková

Jdu to rozdejchat… Musím na vzduch… Tohle se musí rozchodit…
Jsem si jistá, že tahle a jim podobná rčení, jste už mockrát slyšely a pravděpodobně i samy použily. Nejen, že “se to tak říkává”, ale ono to má opravdu reálný podklad. Pohyb, čerstvý vzduch a pobyt v přírodě totiž našemu tělu prospívají v mnoha směrech. Dobře okysličený mozek pracuje jinak a výrazně lépe. V těle začnou probíhat biochemické reakce, jejichž výsledkem je i zvýšená tvorba hormonů, které mají přímý a pozitivní vliv na naši náladu, aktuální i dlouhodobý zdravotní stav, na kvalitu spánku, ale i naše sebevědomí.
Na těchto a dalších principech staví moje metoda GOkoučink. Koučování v přírodě je samo o sobě příjemné, ale GOkoučink jde ještě mnohem dál. Už jen překročení komfortní zóny a výměna pohodlného křesílka za tenisky a teplou bundu do podzimního počasí je výzvou, jejíž zdolání vás okamžitě odmění skvělým pocitem. Příroda vám nabídne řadu podnětů, přinese inspiraci a vše dohromady, spolu s vedením zkušeným koučem, se propojí v zážitek.
Udělejte to pro sebe, své tělo, svou mysl i své sebevědomí ještě dnes!

Profil Jany Štěpánkové v Katalogu pro podnikatelky

 

Šárka Hájková

Tipuji, že vám budu připadat divná, ovšem pokud mám být upřímná, tajně zbožňuju blbou náladu! Hodně mě totiž naučila. O tom, jak s ní pracovat, co je za ní, o mně samotné a taky o tom, jak se jí nenechat ovládat a naopak z ní něco pro sebe získat. Z druhé strany je to samozřejmě pěkná potvora, protože když se nás drží, dokáže nám zkazit celý den.

Slovo nálada je odvozené od slova naladit. „Počkat! Jako že se to dá změnit?“ říkáte si možná. Ano, podobně jako přeladíme rádio, když se nám nelíbí program, můžeme přeladit na jinou vlnu sebe. Zajímá vás jak? Existuje řada cest, ovšem mou nejoblíbenější jsou vůně. Fungují totiž téměř instantně. Pro své klienty proto tvořím vonné esence, které přesně ladí k nim a jejich záměrům. Zároveň ovšem společně hledáme příčiny a zdroje blbé nálady a pracujeme s nimi na hlubších rovinách, aby si na nás dny zvané BLBEC nepřišly. Chcete se taky umět přeladit? Chcete vidět, jak malá změna úhlu pohledu umožní vidět v nepříjemnostech i pozitivní aspekt a mít z nich prospěch? Napište mi, ukážu vám, jak na to.

Profil Šárky Hájkové v Katalogu pro podnikatelky

 

Markéta Zachariášová

Komu by se občas nehodilo mít v záloze pomocníka zvenčí. Jasně, ideální je se blbé náladě postavit aktivně, ale jsou bohužel situace, kdy to z různých důvodů nejde. Energie je na nule a není kde brát. V této situaci se pak můžeme spolehnout na Bachovy esence.

Je to úžasný systém 38 esencí, ze kterých lze na míru vybrat až sedm esencí do užívací směsi a užívají se vnitřně. Při správném výběru nám dokážou vytáhnout jak energii, tak psychiku o několik pater výš. Sám Dr. Edward Bach vždy usiloval o to, aby byl jeho systém co nejjednodušší a každý uživatel si mohl potřebnou esenci vybrat sám. Pokud tedy rozklíčujete, co stojí za vaší blbou náladou, nebojte se sáhnout po esenci, kterou potřebujete.

Při pojmenovatelném strachu vyzkoušejte kejklířku, na úzkosti vezměte topol osiku. Při ztrátě energie olivu, s beznadějí může zatočit hořec a depresivní mrak prosvítí hořčice. Nikdy nic nezkazíte Krizovou esencí.

Profil Markéty Zachariášové v Katalogu pro podnikatelky

 

Jana Urbanová

Na blbou náladu jemně a účinně s aromaterapií.

Éterické oleje mají přímou linku do našeho mozku, mj. do limbického systému – centra našich emocí. Expresně dokážou snížit hladiny stresového hormonu, zklidnit rozbouřené emoce, ulevit od zlosti a přinést opět harmonii, klid a radost. Správně zvolená vůně se stane vaším pomocníkem a průvodcem nejen v těžkém životním okamžiku.

Máte strach z aktuální situace? Přičichněte k levanduli. Je to ochránkyně, s ní najdete pocit bezpečí. Jste rozmrzelé, frustrované, že se vám nic nedaří? Rozbouřenou mysl utiší neroli nebo bergamot. Cítíte se pod psa, žádná radost, vášeň? Zkuste vůni růže s pačulí a pomerančem. Prožíváte PMS? Dopřejte si koupel nebo masáž se směsí s gerániem, šalvějí muškátovou a levandulí.

Nebo se stavte v Santale. Společně najdeme tu správnou vůni pro váš „blbý pocit“. S klientkami pracuji celostně, formou aromaterapeutických konzultací a na přání můžeme ten „blbý pocit“ i oťukat (metoda EFT).

Profil Jany Urbanové v Katalogu pro podnikatelky

 

Eva Jakešová

Utápět se v ní nebo ji využít a dostat se tam, kam chci?

Blbá nálada je jen stagnující energie. Při blbé náladě se nám nechce nic dělat, vytváříme chyby a tak trochu se neustále upevňujeme v pocitu, že nic nemá smysl. To nám může chvíli prospívat stejně jako rychle zničit.. Záleží na intenzitě.

Blbá nálada může být skvělý způsob, jak dát průchod vzteku nebo smutku, což je pro zdraví skutečně potřeba. Pozor si dejte jen na to, když to přejde v bezmoc. Pocit bezmoci vám totiž nedovolí dělat nic. Jen vás drží v roli oběti okolností. Pokud z toho chcete ven, je jedna velmi rychlá a účinná metoda. Hudba a pohyb. Můžete začít hudbou, která podpoří váš vztek, ta je energická, nebo smutek, ta je pomalá a melancholická. Ale pak si pusťte něco, co vám dodá pocit tepla, léta, sluníčka, třeba jako Summer Paradise od Simple Plan nebo Uptown Funk s Bruno Marsem. A hlavně se postavte na nohy a rozhýbejte tělo, protože až v tu chvíli si naplno nalijete do žil novou energii a blbou náladu pustíte k ledu.

Profil Evy Jakešové v Katalogu pro podnikatelky

 

Zuzana Bestová

Podzimní plískanice, brzy tma a navíc omezení kvůli covidu. To je dost důvodů k tomu mít špatnou náladu. Nebo si dělat starosti. Mysl si jede své oblíbené scénáře, emoce lítají jako utržené ze řetězu. Obrazně řečeno. Nebo ne?

Na tohle pomáhá dostat se z hlavy do těla. Jak to myslím? Soustředit pozornost na tělo a vnímat, co se v něm děje. Zkuste třeba tuto meditaci: po té, co se pohodlně posadíte a zavřete oči, vnímejte jak dýcháte. Sledujte nádech, výdech, nádech, výdech. Cítíte vzduch v nosních dírkách? V hrudníku? V břiše? Stále jen vnímejte nádech, výdech. Budete se cítit lehčí a jemnější, hlava vypne. Zůstaňte u toho 10 minut. Že to nejde? Všechno chce tréning. Mysl je jako divoký kůň, ale dá se ochočit – vždy, když se ztratíte v myšlenkách, se zase vraťte zpět k dechu. Laskavě, jemně, bez výčitek. Opakovaně. Třeba padesátkrát. Brzy to půjde lépe a lépe. Ale pokud si nechcete dát tu práci, nechte si pomoct – přijďte na kranio terapii nebo biodynamické masáže. Při nich se z hlavy do těla dostanete snadno. A starosti i špatná nálada budou pryč.

Profil Zuzany Bestové v Katalogu pro podnikatelky

 

Hana Grofová

Co dělat, když vás zavalí vlna rozbouřených emocí a vy cítíte velkou nespravedlnost nebo vztek? Nebo když vás tíží velké balvany vnějších okolností a vy se jen odevzdaně choulíte? Když je to prostě blbý a vy máte zoufalý pocit, že „to už nikdy neskončí“.

Na vaší blbé náladě, ať už krátké nebo setrvalé, se často projevuje pocit malé ochrany a malého zastání od přehnaných požadavků okolního světa. Dostaňte se nejprve do vnitřního bezpečí. Zastavte se. Skutečně se na chvíli zastavte a dýchejte. Zhluboka. Když se pomalu zklidní tělo, emoce a rozvířené myšlenky, zkuste si sepnout ruce na srdci a prociťte vlastní úctu k sobě. To je první pomoc.

Největší trvalou obranou nejen proti blbé náladě je vaše vnitřní stabilita. Toto jednoduché cvičení pomáhá mě a učím ho všechny své klientky: Spojme se. Spojíte všechny své části k sobě do srdce, uzemníte se a napojíte na univerzum. Spojení má neuvěřitelné samoléčebné a stabilizační účinky. Po čase užívání se stane samozřejmým vnitřním nastavením. Je to zároveň vstupní brána ke komunikaci se sebou, která přináší úlevu a zlepšení duševního i fyzického zdraví. Vyzkoušejte si to a dejte mi vědět, pokud potřebujete nějakou další podporu.

Profil Hany Grofové v Katalogu pro podnikatelky

 

Magdalena Kučerová

Blbá nálada, splín, člověk je bez energie, často se přidá zimořivost… Při únavě a vyčerpání nám pomůžou tkáňové soli Ferr Phos, Nat Mur a Kali Phos. Říká se jim „Bojová trojkombinace“.
Na železo, Ferr Phos, se váže kyslík, takže se organismus dobře okysličí a hned se mu snáz hýbe a funguje.
Nat Mur pomáhá udržet organismus správně hydratovaný. Bez vody není život a při dehydrataci můžeme snadno sklouznout do deprese a apatie.
Kali Phos se říká rychlá energie pro mozek. Pomůže se soustředěním a zažene roztěkané myšlenky.
Pokud je „blbá nálada“ dlouhodobá, je potřeba vyladit tělo i psychiku správným homeopatickým lékem.
Vyšetření fakt nebolí. Je to rozhovor, kdy mi povíte, jací jste a co vás trápí. Já pak podle získaných informací vyberu vhodný lék. A ten vás jemně vyladí „do pohody“. Fyzicky i psychicky.

Profil Magdaleny Kučerové v Katalogu pro podnikatelky

 

Adéla Urbancová

Pomóc! Chci mít jistotu, kontrolu! Chci vědět co bude zítra! Jak je možné, že to nefunguje! Někdo to přece musí říct, vědět! Na co se mám spolehnout?? Tak se teď často cítím….

Ale bohužel, mám smůlu. Jistoty nefungují. To co bylo samozřejmostí, nefunguje. Jakože zavřené školy? Hospody? Vždyť říkali něco jiného? Co se ještě může stát? Čemu můžu věřit? Jak se v tom zmatku orientovat? Ale bylo to tak vždy, jen teď, v situaci, ve které se naše společnost nachází, se to silněji ukazuje. NIKDY jsme totiž nevěděli, co přijde zítra, nevíme ani co bude za hodinu.

Na co se tedy můžu spolehnout? A to tak, že na 100%? MÁM ŽIVOT. Svůj život. PRÁVĚ TEĎ. Mám své tělo, mám svůj dech, tlukot srdce, vnímání, emoce. Život.. Kde se vzal? Proč ho máme? Nevím.. Je to zázrak. Který se děje… právě teď… TEĎ.

Život jsme dostali od svých rodičů a oni zase od svých… Víte, že v 10. generaci je za námi 1024 přímých předků? Ve 20. generaci více než milión? To je pořádná SÍLA! Energie. PODPORA. Je tu pro nás, můžeme se s podporou předků KDYKOLI spojit. Návod jak na to, najdete na mém webu.

Profil Adély Urbancové v Katalogu pro podnikatelky

 

Tamara Kuchařová

Chybí Vám sluníčko? Podzimní plískanice Vás tlumí a nejraději byste jen ležela a koukala do zdi? Snadná pomoc – popadněte pastelky a malujte. Vyjdou Vás levněji než léky a nemají žádné negativní vedlejší účinky. A pokud se okamžitě ozval vnitřní červík s argumentem, že přeci neumíte malovat, převezte ho – a kupte si omalovánky pro dospělé. A proč vlastně znovu začít malovat?

  • Pohoda, relax a uvolnění. Neřešíte nic, jen sáhnete po barvičce a malujete či vybarvujete.
  • Andělsky uspokojivý pocit z hmatatelného výsledku a dokončeného dílka.
  • Soustředění na barvy pomáhá uvolnit mysl od jiných starostí a myšlenek = vyčistí Vám hlavu.
  • Tvořivost a kreativita je obohacením života – buďte inspirací svým přátelům a dětem.
  • Efektivní zbraň proti stresu – barvy přináší do života radost a tvoření uvolnění.
  • Laskavost k sobě i k ostatním. Společné tvoření Vás krásně naladí a zažene chmury.
  • Kouzlení v praxi. Budete překvapená, jak krásně Vám bude a jak Vás tvorba nakopne.
  • A na závěr: vzpomínáte, jak ráda jste malovala jako dítě? Dopřejte si ten pocit znovu.

Profil Tamary Kuchařové v Katalogu pro podnikatelky

 

Klára Hrubá

Příroda nám nabízí mnoho možností k vyladění naší rovnováhy. Jednoduchým krokem, který významně ovlivňuje naši pohodu, je pitný režim. Z konzultací i mé vlastní zkušenosti vnímám, jak se nedostatečný pitný režim promítá do nálady i pocitu únavy. Jak je na tom váš pitný režim? Bez vody jsme jako zvadlá rostlina. Doplněním vhodných tekutin (voda, bylinné čaje…) můžeme podpořit plynutí v těle i v životě. Ne náhodou se na stavy smutku, stagnace… používá tkáňová sůl Nat Mur. Sůl, která pečuje o vodní hospodářství v těle. Pokud vaše psychika připomíná spíše výbušnou sopku, je na místě sůl Kali Phos. Tkáňové soli nabízí mnoho možností ladění fyzické i psychické rovnováhy. Další nádhernou cestou, která projasní a rozpouští svíravé pocity strachu, úzkosti nebo neklidu, jsou Bachovy esence. Jako první pomoc při stresu a napětí doporučuji směs Rescue Remedy. Pro dospělé i děti míchám ale i osobní směsi Bachových esencí – pro daného člověka a jeho aktuální situaci. Takto můžete využít plnou sílu Bachových esencí a proplouvat změnami s větší lehkostí a klidem.

Profil Kláry Hrubé v Katalogu pro podnikatelky

Shares