Vyberte stránku

Naši předci ovlivňují naše životy na každém kroku. Díky nim, jsme takoví, jací jsme. Ano. Genetika. Nic nového.

V tomto článku se podíváme ještě hlouběji na to, jak díky rodovým přesvědčením a traumatům, mohou být naše životy ovlivněny ještě víc. A nejen naše životy, ale i podnikání, které odráží náš vnitřní svět.

 

Nejen, že nás velmi ovlivnili naši rodiče a prarodiče, se kterými jsme jako děti trávili čas a přijímali jsme jejich pohled na svět, ale na nevědomé a hluboké úrovni nás i naše podnikaní ovlivňují generace, které byly ještě před nimi. Při práci s klientkami při regresích nebo konstelacích narážíme na témata, které se objevují až u 4. generace nazpět. Takže babiččina babička. Není výjimkou i 5. generace. Protože tyto předky už neznáme a nevíme, co se tam mohlo stát, jsou konstelace a regrese jedním z mála způsobů, jak to zjistit.

 

Co všechno se od našich předků může přenést?

 

Rodové vzory jako chudoba, potřeba vydělávat si pouze „poctivou a normální prací“, že peníze jsou špatné a špinavé. Potřeba nevyčnívat a nebýt vidět a slyšet. Že úspěch je nebezpečný, že se musíme udřít, že nemůžeme být úspěšné, že nejsme dost dobré a chytré, že ženy mají sedět doma na zadku a starat se o rodinu. Nebo že všichni kolem jsou lepší, úspěšnější a dokonalejší, protože panenky mají sedat v koutě a čekat, než se „něco“ stane.

Díky těmto a dalším vzorům můžeme mít finance jen tak akorát na přežití, rychle protékají mezi prsty, můžeme mít strach, že o peníze přijdeme, že si je vůbec nezasloužíme a že na to prostě nemáme.

Také můžeme mít cítit velkou vinu a tíhu, že to chceme mít jinak než naši předkové.

 

Proč se to přenáší do současné doby?

 

Traumata předků byla často tak velká a naši předci nebyli schopni traumata zpracovat. Zůstaly uložené součástí rodové linie.  Strach, vina, tíha nebo „něco“, co nás prostě nepouští dál. Nejde to, nemůžeme, je to začarované.

Také se přesouvají různá i hrůzná tajemství, situace opředené hanbou a studem, témata, které byla příliš bolestivá a traumatická, společenská odmítnutí, odvržení, které se specifikují pocitem zvláštní koule u nohy.

 

Jak probíhá transformace?

 

Téma otevřeme, popíšeme včetně souvislostí a zpracujeme. Trauma rodu se pak ukončuje. Je vše zvědoměno, předci uctěni, vše předáno na „svá místa“ a my můžeme dál bez překážek na naší cestě.

Svůj příběh a příběh svého rodu se mnou můžete zpracovat individuálně na regresi, v konstelacích pro podnikatelky či v konstelacích jiných, tematicky zaměřených.

 

Autorka: Jitka Müllerová
Profil

Shares