Vyberte stránku

Neměla bych do svého marketingu přidat ještě tohle?

Jak to ta …  dělá, že má tak skvělé emaily?

Od koho se učí prodávat?

Měla bych si najít stylistku a vizážistku, abych působila profesionálněji?

Měla bych to dělat podle …, protože jí to skvěle funguje?

 

Také vás občas napadají podobné myšlenky? Sklouznout do pocitů “měla bych” a “neměla bych”, protože “tamta to tak dělá/nedělá”, je pro většinu podnikatelek velmi jednoduché.

Co kdyby však existovala cesta, která vám může pomoci se z této fáze učení rychleji dostat k řízení podnikání, které s vámi souzní a podtrhuje vaši jedinečnost?

 

Tajemství tkví v autenticitě

 

Pokud najdete svoji základní energetickou esenci, začnete si vybírat ze zkušeností dalších podnikatelek a podnikatelů právě to, co bude skvěle fungovat pro vás. Bez toho, abyste ztrácela čas v módu pokus-omyl.

 

Vžijte se do svých klientů

 

Začněte tím, že se na své podnikání podíváte z druhé strany, z pohledu vašich kvalifikovaných klientů. To jsou lidé, s nimiž je pro vás radost pracovat. Právě oni ze spolupráce s vámi nejvíc profitují. Přesně pro ně jsou vaše produkty a služby postavené a mají s nimi nejlepší výsledky.

Tito lidé vás však nejprve musí objevit v záplavě dalších mnoha podnikatelů s podobnou službou či produktem. Hned vzápětí je důležité je zaujmout. Jak to uděláte?

 

Rozhodují emoce

 

Pokud si vybíráme z několika podobných možností, tento proces z větší části neprobíhá v racionální mysli, ale souvisí s emocemi. Stejně jako komunikace z větší části neprobíhá slovy, ale tzv. neverbálními signály jako jsou tón hlasu, intonace, výraz obličeje, gesta, postoj atd.

Vaši potenciální klienti se v první řadě řídí svými emocemi a intuicí, což jsou podvědomé motivy. Jestliže k vám mají získat důvěru, potřebují, abyste jim “seděla” a na určité úrovni s nimi souznila. Tak vzniká důvěra.

To nedokážete kopírováním někoho jiného.

 

Odhalte své já bez masek

 

Každá maska, pomocí které světu ukazujete jen tu část sebe, kterou podle vás chce vidět, vás obírá o souznění s vašimi kvalifikovanými klienty.

Klíčem je tedy autenticita. Schopnost odhodit masky a ukázat světu nejen své pozitivní vlastnosti a emoce, ale v jisté dávce i ty méně společensky přijímané. Někdo používá drsná slova, někdo mívá vztek nebo se propadá do smutku. Někdo se potřebuje veřejně vyjadřovat k otázkám, které se přímo nedotýkají jeho odbornosti. Každá máme něco.

Tyto vlastnosti a potřeby lidé často skrývají, aby se navenek prezentovali tzv. přijatelněji a vyhnuli se kontroverzním názorům či odsouzení. Jenže tím skrývají i důležitou součást sama sebe a vytvářejí energetické disonance, které s kvalifikovaným klientem neladí a on neví proč, ale ztrácí důvěru, tudíž nenakoupí.

Místo skrývání zkuste tyto své stránky využít jako příklad pro své klienty. I oni prožívají strachy, obavy, vztek nebo smutek, i oni někdy uklouznou. Vaše domnělé uklouznutí, na kterém jim umožníte si něco uvědomit nebo změnit u sebe, je může posunout mílovými kroky blíž jejich cílům. Tady se z uklouznutí stává dar.

Pokud jste koučka nebo terapeutka, mluvte o tom, použijte to jako příběh a ukažte, jak s tím dál pracujete. Pokud nabízíte produkty, které s tím mohou jakkoliv pomoci, dodat člověku dobrý pocit ze sebe, odvahu překonávat překážky nebo jen doplní radost ze života, ukažte jim, jak je použít.

 

Směřujte ke komplexnímu úspěchu

 

Autenticita prohlubuje zranitelnost. Proto je důležité stavět svůj život na pevných základech. Úspěchem v tomto světle rozumím stav, kdy se cítíte naplno ve své síle a vaše rodina, práce i vztahy se navzájem doplňují a dělají vám radost. Ne bez výkyvů, ale v intenzitě, která vás v celku podporuje místo srážení na kolena.

Jak se však taková úspěšná žena cítí?

Nemůžete totiž zhmotnit něco, o čem nevíte, jak vám v tom je. Vaše emoce a pocity jsou vaše energie, kterou vy sama generujete a na kterou reaguje vaše okolí, ať už jsou to lidé nebo prostředí. Vše kolem vás je zrcadlem vašeho vnitřního stavu.

 

Najděte svoji úspěšnou milionovou ženu

 

Pokud chcete výtah do vyšších pater úspěchu, odvahy a sebevědomí, stoupněte si do své úspěšné milionové ženy.

Jste podnikatelka a ačkoliv ženy obecně rády pomáhají, vaším cílem je jistě i finanční odměna a spokojení klienti. Najděte v sobě tu ženu, která už tohle všechno má.

Jak se pohybuje?

Co dělá a co nedělá?

Jak se při určité činnosti cítí?

Jak postupuje, když má veškerou odvahu podnikatelsky růst?

Nalaďte se na ni, kdykoliv to bude potřeba. Čím častěji, tím dříve se jí naplno stanete. A ona vám na oplátku pomůže vyzařovat energii, která přitahuje vaše kvalifikované klienty.

Tato žena ví, co jim má říkat, co dávat na sociální sítě, jak jim nejlépe pomoci. Zná hodnotu své práce a času. Nebojí se říct si o adekvátní odměnu a prodat svoji službu nebo produkt. Vnitřně je naprosto ztotožněná s cenou a navíc prodává s radostí.

 

Energetická esence tvoří vaše podnikání

 

Vaše energetická esence úspěšné ženy se postupně propisuje do všeho, co děláte. Do celého vašeho marketingu, cenotvorby, prodeje, grafiky, barev, loga, fontů, ale i osobního stylu, oblékání, líčení, šperků, vůní atd. A hlavně se to propíše do celé vaší verbální i neverbální komunikace. Do výběru slov, intonace, gest, výrazu tváře, postoje, chůze, videí i fotek.

Postupně tak budou všechny oblasti vyjadřovat to, co vyzařujete už jen tím, že jste. A to je základní ženská kvalita – být. My ženy jsme v tom jako doma. Jen se nebát. V uvolněném bytí se totiž u žen tvoří zázraky.

Naučte se uvolněně být ve své podnikatelské síle a jedinečnosti. Stanete se tak magnetem na klienty, se kterými chcete pracovat a kteří vám pomohou růst a naplnit vaše sny.

Začít můžete tím, že si v klidu a upřímně odpovíte na otázky níže. A pokud byste chtěla svou milionovou ženu a její odvahu dostat velmi rychle do svého těla a tedy místa, odkud se nejlépe manifestuje, najdete mě v katalogu Rebelky. Už se na vás těším.

 

Otázky k urychlení úspěchu:

Jaká je hlavní emoce vašeho podnikání?

Jak se cítí vaše spokojená klientka/klient?

Jak se cítíte vy jako podnikatelka, ke které směřujete? Ta, která vydělává tolik, aby si mohla dovolit všechno po čem touží? Spokojenou rodinu, fungující podnikání, materiální zázemí…

Jak můžete tyto emoce promítnout do svého podnikání už dnes? Do prezentace, klientské zkušenosti, prodeje?

 

Autorka: Eva Jakešová
Profil Evy Jakešové v Katalogu

Přidejte se k facebookové skupině pro podnikatelky

Shares