Vyberte stránku

„Mám ráda život a ráda se směju,” zpívá Lucie Bílá svou píseň při vyzvánění mého mobilu. Zvedám telefon:
„Prosím, Barbora Bohatá, Mateřská NLP koučka. Co pro vás mohu udělat?”
Na druhé straně je chvíli ticho a poté se ozývá ostýchavě jemný hlásek paní:
„Dobrý den. Víte, asi potřebuji vaši pomoc.”
„Výborně a prozradíte mi, s čím vám mohu pomoci?”
„Ráda bych se vám svěřila s tím, co mě trápí. Chtěla bych podnikat. Já už jsem vlastně začala, ale manžel je naštvaný, že pořád sedím u počítače. Neustále mi vyčítá, že se mu málo věnuji. Mám strach, že to naše manželství nevydrží.”
„Chápu to správně, že manželství, které vy chcete. A vy jste v něm spokojená?”
„Ano, jsem.”
„Chápu tedy správně, že manžel to v něm nemůže vydržet?”
Ano, manžel říká, že je to se mnou v poslední době k nevydržení. Málo se podle něj věnuji dcerkám, protože má každá nějaký problém.”
„Co mu přesně vadí?”
„No, že jsem pořád vystresovaná a unavená. Nemám čas na něj. Buď pracuji u počítače, nebo jsem s dětmi. Také veškeré domácí práce mě zmáhají a pak jsem unavená. Jsem ráda za postel a spánek.”
„A vy jste takto spokojená se svým životem?”
„Ne.”
A kolik vyděláváte měsíčně?”
„No, ehm…,” je dlouho ticho. „Já vlastně ani přesně nevím…”

„Prosím, jaká je konkrétní částka?”
„No…,” z paní jde odpověď velmi pomalu, oddychuje, mozek jí zřejmě usilovně přemýšlí, zda říci pravdu nebo ne.
Vlastně asi nic moc, tak 5 000–10 000 Kč měsíčně, což pokryje pouze náklady na moje podnikání a poplatky. Ještě mě občas musí dotovat manžel z rodinného rozpočtu a kvůli tomu nadává nejvíce.”
„Aha. A je možné, že manželovi vadí více to, že nevyděláváte, než to, že podnikáte?”
„Jo… no, to je pravda. Na to nadává nejvíce. Pak taky na to, že od té doby, co pracuji, není už mezi námi žádný intimní život. A taky, že se mladší dcerka vrátila k plenkám a začala se počůrávat.”

„Chápu, to je nepříjemné a máte ještě další děti – i ty mají také nějaké potíže?”
Ano, prostřední dcera má pořád dokola zánět středního ucha a hodně pláče. Často s ní běháme k doktorovi. To mi taky dost komplikuje moje podnikání. A ta nejstarší v pubertě mě začala nesnášet a říká, že jsem trapná. Její spolužačky ze školy se jí posmívají, že je máma youtuberka.”
„Aha, chápu to správně, že vás ve vaší rodině nikdo nepodporuje ve vašem podnikání?”
„Ano, chápete to správně. Bohužel, celá moje rodina je proti,” paní má smutný tón.
„OK, z toho, co jsme si v našem telefonátu zatím řekly, to vnímám na koučink a ne jeden. Chtělo by to postupně rozklíčovat více záležitostí. Například: Manžel vám zrcadlí to, kde máte vy sama v životě nerovnováhu a vlastně vás možná nevědomě a možná i vědomě chce rozhýbat směrem k výdělkům ve vašem podnikání. 

Vaše všechny tři děti reagují – každé jiným způsobem – na napětí, které v rodině vzniklo. Takže je to na další koučink, zaměřený na děti. Ideálně na každé z nich zvlášť. 

Dále tady vnímám, že musíme začít nejdříve od vás, protože všechny tyto vztahy i vaše podnikání vždy budou odrazem vás samotné.

A je jen na vás, kterou z těchto oblastí začneme a u které cítíte, že ji potřebujete vyřešit jako první. Chcete se ke mě objednat?”
„Ano, chci.”

„V tom případě se těším na vás na koučinku. Do SMS vám pošlu odkaz na web, kde v sekci koučink si můžete dle oblasti vybrat, jaký druh koučinku si přejete. Těším se na vás.”

„Moc děkuji, také se těším, až to spolu vše vyřešíme. A půjde to?”

„Ano, pokud jste ROZHODNUTÁ A POKUD JSTE KOUČOVATELNÁ, tak to půjde.”

Jak poznám, že jsem koučovatelná?” 

„Správná otázka. Poznáte to podle toho, zda si dovolíte hledat odpovědi v sobě. Dále budete-li upřímně odpovídat při koučinku na mé otázky tak, jak to opravdu je aktuálně ve vaší realitě. A jak to máte ve své hlavě aktuálně nastaveno a jak to zároveň i ucítíte ve svém srdci.”
„Aha….”
A vždy tam najdete odpověď a tu řeknete. Na mnou položenou otázku uvnitř sebe, i když bude nutné jít někdy hluboko do sebe. Je to stejný typ rozhovoru, jako jsme se

bavily na počátku tohoto telefonátu. To zvládnete. Šlo vám to dneska pěkně.

Chci ovšem upozornit, že odpověď: ‘Nevím,’ v koučovacím rozhovoru neexistuje. 

Tak co, půjdete do toho? Chcete změnu ve vašem životě?”

„Ano, chci, proto jsem vám zavolala.”

„Výborně. V tom případě se těším na koučinku.”
„I já se moc těším. Jen – jak se mám rozhodnout, kterou oblastí mého života při koučinku začít?”

„Další skvělá otázka od vás, děkuji za ni. Na mém webu Harmonická cesta naleznete zdarma ke stažení Kolo Harmonie a v e-mailu obdržíte i způsob jeho vyhodnocení.

 

Podle toho, která oblast na tom bude nejhůře, tak tou vám doporučuji začít.

 

Máte ještě nějaký dotaz k objednávce koučinku?”

„Ne, to je vše, děkuji a těším se na vás. Jste moc milá a trpělivá. Už se cítím klidnější, že to spolu zvládneme,” říká nová klientka v telefonu.

„Jasně, že to zvládneme. Hlavu vzhůru. Zvládla jste porodit tři děti, zvládnete je i vychovat a zvládnete i to podnikání. Krásný den paní…?”
„Je, promiňte, zapomněla jsem se představit, jmenuji se Novotná.”

„Výborně, tak se těším na koučinku, paní Novotná.”
„I já se na vás těším, paní Bohatá. Krásný den.”
„I vám krásný den.”

 

Telefonující žena

 

Takových telefonátů je mnoho a zazní v nich opakovaně ty stejné otázky jako byly v tomto rozhovoru.

Co myslíte, jakou oblastí začneme s touto paní?

Kdo tipoval vztahem sama k sobě , tak jste zhodnotily situaci správně. GRATULUJI.:-))

 

Celkově jsme spolu s paní Novotnou postupovaly následovně:

Na 1. koučinku (jsme  našly vzorec, který blokoval sebelásku a sebeúctu a ten jsme ihned přeprogramovaly.)

Když byla malá, krátce po porodu byla oddělena od své maminky – ta měla poporodní komplikace a nemohla ji kojit, ani mít po celý pobyt v nemocnici u sebe. Dokonce šla dcerka – naše klientka – domů do péče babičky dříve než maminka z porodnice. Její vztah po celý život byl s její maminkou komplikovaný a vysilující.

Těžko se dostávala ke své ženskosti a k lásce k sobě samé. Uvnitř ní byl pocit opuštěnosti a v hlavě jí zněl vzorec: „Jsem na vše sama, protože si lásku a podporu druhých nazasloužím.”

Chápete, jak se této ženě odrážel tento vzorec v jejím dosavadním životě?

A jak se musel její život změnit, když jsme nově nastavily do hlavy vzorec: „Jsem hodna lásky a každý den se setkávám s lidmi, kteří mne s láskou podporují.”

To je úplně jiná realita, že?

 

  1. Nastavily jsme časový plán na sebe formou odpočinku v přírodě sama se sebou. Paní jsem naučila i způsoby zacházení s časem pro online podnikání, který jako lektorka pro vzdělávání dospělých už roky školím. Také díky tomu, že se přidala do mého Royalmindu, se celou metodu naučila používat pro své podnikání krok za krokem.

Paní je nadšená z toho, jaký to má pozitivní vliv na její efektivitu v podnikání a už na dalším koučinku mi hlásí nadšeně změnu. Odteď vše stíhá a má i více fyzické i mentální energie.

 

  1. Další koučink je pro paní stejně zlomový jako naše první sezení – jdeme se podívat hlouběji na její vztah k penězům a jejímu mentálnímu nastavení k nim. (Opět najdeme velmi silný vzorec z jejího dětství a přeprogramujeme ho. Měla tam od otce, že nemůže být úspěšná podnikatelka. Úspěšně u nich v rodině podnikají pouze muži).

Jak by s tímto nastavením ve své hlavě paní Novotná mohla vydělávat ve svém podnikání?

 

  1. Na dalším koučinku paní hlásí obrovský obrat v nápadech, co by chtěla zavést nově do svého podnikání. Zde ji zarazím a nejdříve jdeme reálně zhodnodit její dosavadní on-line podnikání. Děláme analýzu její značky, jejích talentů, její ideální klientky, zmapujeme její statistiky na webu se stažením všech jejich magnetů, statistiky FB reklam, algoritmy FB skupiny, podívámě se na její e-mailingovou databázi, atd. Zjistíme, kolik má pouze sledovatelek a kolik opravdu okolo sebe ideálních klientek, které jsou ochotné jí platit za její služby a digi-produkty. A hned si určíme a uděláme akční kroky směrem k prvním ziskům a ty opakujeme a opakujeme, ladíme koučink za koučinkem.

 

  1. Zlepšujeme každý měsíc krok za krokem podnikání paní Novotné a ta se po půlroce koučinku u mne dostala z téměř z nuly na částku nad 100.000 Kč měsíčně.

 

  1. Souběžně vedle podnikání začínáme na koučinku jednou za 14-dní řešit po prvních výdělcích už konečně i manžela a dcerky.

Paní mi hend nadšeně hlásí, že díky novému přívalu energie se jejich intimní život dávno znovu nastartoval…

Takže osobní rovinu bychom měly. Zatímco v pracovní rovině už vydělává, takže nyní jí nemusí manžel dotovat. Taky rozklíčujeme další zásadní věc- jazyk lásky jejího manžela.  A tak díky znovuprobuzenému intimnímu životu se už necítí na druhé koleji, protože žena má díky odpočinku energii na intimnosti. Také si vzala paní na úklid, kterou si mohla dovolit díky výdělkům z podnikání. Takže vznikl čas a energie na intimnosti, když děti usnou.

Muž dostává to, co v jeho případě potřebuje, jelikož je typem člověk s jazykem lásky “Fyzické doteky”. Bez nich se cítil nemilován a manželství přestávalo dávat jeho osobě smysl. Je otázkou času, než by začal být nevěrný nebo podal žádost o rozvod. Tento typ lidí, ať už muži nebo ženy, bytostně potřebují doteky od svého protějšku.

Není  mu ubíráno z “jeho” peněz, a tak už mu podnikání od manželky přestalo vadit. Začíná ji naopak podporovat a bere děti ven, když maminka natáčí videa na Youtube, dále do svých kurzů nebo odpočívá. Takže manžela bychom měly.

 

A co dcerky a jejich problémy?

Další koučinky se věnujeme dětem.

Paní Novotná říká, že nejmladší dcerka už je v pohodě. A víte proč? Je velmi pravděpodobné, že nacítila totiž klid a lásku mezi rodiči a začala proto opět chodit na nočník. Necítí se totiž ohrožená, necítí panický strach z hádek, kdy se cítila zmatená, ztracená a úplně zoufalá, protože nevěděla její dětská duše, co si s tím počít. Oba rodiče miluje, ale při hádce byla vnitřně rozpolcena mezi ně a z toho vznikal obrovský tlak na její dětskou duši, který její psychika začala ventilovat skrze noční a někdy i denní úniky moče. Přesto jsme si s malou 4letou Amálkou popovídaly ve třech. A zjistily jsme, že měla pocity, že se jí maminka vzdaluje, protože má jako malé dítě jazyk lásky “pozornost”.

Ve chvíli, kdy maminka předtím, než šla pracovat, vždy strávila čas s ní místo úklidu domácnosti (který je delegován na uklízečku) a vaření, které je nově delegováno na nejstarší dceru, (která se díky tomu aspoň naučí vařit), a manžela (který zase naplňuje jazyk lásky od jeho ženy – tedy paní Novotné – a tím je “služba/činy lásky”) se věci v rodině spravily.

 

A co prostřední dcerka (6,5 let)?

Ta přestala mít záněty středního ucha, jelikož se odstranila psychosomatická příčina hádek a křiku v rodině, které jí vadily natolik, že to nechtěla slyšet. Senzitivnější děti totiž mají z opakovaných hádek rodičů vždy záněty středouší.

Dále jsme ji poslali na vyšetření Bicom, kde byl nalezen stafylokok a po jeho odstranění tímto přístrojem už nebyl ani fyzický důvod. Po jedné terapii zmizel problém se zánětem ucha a díky odstranění psychosomatické příčiny už znovu jiná bakterie nepřišla do středouší, protože nebylo proč.

 

A co nejstarší 14letá dcerka, která prochází bouřlivou pubertou? A styděla se za mámu?

S tou jsme si také daly společný koučink ve třech. Vyšlo najevo, že dcerka se styděla především za maminčin vzhled. Maminka natáčela bez make-upu a narychlo ve volných chvílích skoro potají, protože se nechtěla v rodině, kde ji původně nikdo nepodporoval, pořád hádat.

Když jsme zjistily, že maminka by se jinak líčila ráda stejně jako dcerka a ta by ji naopak i ráda před každým vysíláním nalíčila, protože by ráda jednou šla studovat kosmetičku nebo vizážistku. A ještě se přidaly společné nákupy s mámou z domu přes e-shop líčidel pro obě dvě díky vydělaným penězům z podnikání. Tak najednou nejstarší dcerka byla velmi podporující pro svou mámu, pomohla jí s mladšími sourozenci, vařením, líčením na videa a dokonce i stříháním videí za navýšené kapesné.

Paní Novotná se po půlroce koučinku u mne dostala z nuly na částku nad 100.000 Kč měsíčně spolu s fungujícím podnikáním a spokojenou rodinou. A především ona sama je, jak říká, úplně nová ženská plná energie a chuti do podnikání, které ji baví a vydělává jí, jak vždy snila.

 

Otázky pro pozorné čtenářky:

Jaká oblast jí vyšla nejhůře v Kolu harmonie?

(Kolo Harmonie si můžeš stáhnout i ty zde)

A co paní v sobě nosila i ve své hlavě?

A blokovalo to její úspěch?

Co vše se muselo změnit i okolo ní?

 

ZMĚNA JE VŽDY MOŽNÁ, POKUD CHCEME A JSME OCHOTNY PRO TO NĚCO UDĚLAT. A JSME OCHOTNY DO SEBE INVESTOVAT SVOU ENERGIÍ, ČAS A PENÍZE DO DANÉ ZMĚNY.

A teď si představ, co by se mohlo změnit u TEBE, kdybys sis dovolila investovat do Mateřské NLP koučky?

Jak by se Tvůj život mohl proměnit k lepšímu?

Jak by se Ti otevřela hojnost SEBE-lásky, SEBE-úcty, lásky v rodině, peněz v tvém podnikání?

Doplň si, co aktuálně řešíš a potřebuješ změnit právě TY a TEĎ jako první…

 

Chceš se rovnou objednat na Mateřský koučink a vyřešit vztah s některým ze svých dětí?

Neváhej a přihlas se zde: https://harmonickacesta.cz/matersky-koucink/

 

Chceš si přepsat svoje nastavení v hlavě?

V tom případě se objednej ke mne na NLP koučink na mém webu: https://harmonickacesta.cz/nlp-koucink/

Těším se i na Tvůj příběh při našem setkání

Barbora Bohatá 

Lektorka pro vzdělávání dospělých

Mateřská NLP koučka

Byznys koučka pro online podnikatelky/mámy

Barbora Bohatá mateřská koučka

P.S.: Tento příběh není skutečný, ale je vymyšlený kombinací více různých klientek, které mě navštívily. Stejně jako jméno: paní Novotná zatím u mě nikdy žádná na koučinku nebyla. Třeba brzy nějaká z vás bude.:-)

 

Náhled Fapi

Autorka: Barbora Bohatá

 

Shares