Vyberte stránku

Jste-li součástí naší komunity, slovo vidanté již nejspíš znáte. Buď sama vidanté jste, nebo znáte ženy, které se slovem vidanté označují. Nejste-li z naší komunity, nejspíše jste toto slovo nikdy neslyšela. Není divu, je totiž relativně nové a teprve se začíná používat.

Vidanté znamená něco jako „žena s rozšířenými schopnostmi“, „novodobá čarodějka“ či nahrazuje anglické slůvko „psychic“. Ani jedno z toho přesně neodpovídá, tak napíšu příklad.

 

Vidanté-fyzioterapeutka

Představme si fyzioterapeutku. Anna, 46 let, dvě děti, pracuje na menším městě. Anna vystudovala fyzioterapii, má diplom, po škole nastoupila do nemocnice, kde s přestávkami na rodičovskou dovolenou působila 12 let.

Celou dobu ji štvalo prostředí, šéf, jasně vytyčené postupy, omezený čas na jednoho klienta, nedostatečná navazující péče, mizerná motivace pacientů na pojišťovnu. Celou dobu se také školila v různých technikách – jak už tak fyzioterapeutky musí.

Ve 37 letech se Anna odhodlala k obrovskému kroku, odešla z nemocnice a založila si vlastní ordinaci. Tento krok ji skoro semlel. Najednou řešila rekonstrukci, úřední věci, pojišťovny, účetnictví. Zvládla to, ale lidi moc nechodili. Takže Anna s velkou dávkou sebezapření studuje byznys, marketing, dělá webovky, profi fotky.

Po roce se situace stabilizuje, Anna má dostatečnou klientelu a začíná normálně fungovat. Ze začátku pracuje stejně, jako to dělala v nemocnici. Drží se naučených postupů, jen má více času na každého pacienta.

Díky tomu s nimi začíná mluvit. A vnímat je komplexně jako lidi. Rychle jí naplno dochází souvislost mezi celkovou situací člověka a jeho zdravotním stavem. Toto samozřejmě chápala již dříve, jen neměla prostor na to, aby se tím zabývala.

Dále se plně věnuje svým pacientům. Zlepšuje se její schopnost odhadnout, co komu je. Jaká je příčina jeho potíží. Ví, co mu pomůže a co nepomůže. Z každého pacienta má již od prvního kontaktu velmi silný pocit. Její tělo na různé lidi reaguje velmi odlišně. Někdy se jí stáhne hrudník, jindy zatmí před očima. Tu ji brní jedna ruka, tu druhá. Některé lidi by ihned po vstupu nejraději obejmula a jindy bojuje s pocitem, že má utéct.

S těmito pocity se u Anny zvyšuje velký pocit únavy z práce. Je stále vyčerpanější, bolí ji hlava, žaludek, je nervózní. Během menstruace je to ještě mnohem horší. Při úplňku taky. Začne jí být špatně z jídel, která dříve měla ráda. V osobním životě se stahuje více do sebe, omezuje kontakt s lidmi.

Anna celé roky chodila na různá cvičení, kde se pracovalo s energií. Jenže to brala spíš jako možnost se protáhnout, odpočinout si od pacientů i rodiny, v klidu pobýt. Při meditacích se uvolnila, představovala si, co bylo řečeno, ale nijak to neprožívala. Ani se tím nijak nezabývala, prostě byla vděčná, že si může odpočinout. Teď je v situaci, kdy se sebou musí začít něco dělat. Vytahuje poznámky z různých seminářů. Energetická ochrana, aura, energetické léčení, uzemnění, zablokovaná energie, energetické bloky, andělé, průvodci. Najednou to všechno dává smysl. Jí se to doopravdy děje!

Anna je chytrá a praktická ženská. Takže se srovnává se situací a začne se učit. Částečně omezí práci v ordinaci. Vnímá čím dál víc. Chvílemi má pocit, že se zbláznila. Chce to nějak komplexně uchopit, tak začne studovat cranio-sakrální terapii. Úžasný posun. Nějakou dobu s tím vystačí, ale pak vidí, že její schopnosti jdou za tento systém. Už má zvládnuté základní techniky, umí se energeticky chránit.

Radikálně se zlepšují její schopnosti vnímat energii u pacientů. Velice rychle dokáže rozklíčovat své pocity z každého pacienta. Má pocit, jako by viděla chuchvalce černé mlhy kolem jeho těla. Její ruce někde brní, jindy pálí. Občas má stažený krk, jindy při léčení pocity blížící se orgasmu. Tyto své schopnosti používá k diagnostice, s pacientem dál pracuje „normálně“. Tedy má jeho kartu, o svých pocitech s ním nemluví, léčí jej běžnými postupy.

Začne cranio testovat na kamarádkách a členech rodiny. Kombinuje fyzioterapii s cranio. A občas udělá něco, co jí samotné nedává smysl. Támhle „vezme chuchvalec energie a odhodí ho do svíčky“, jindy „začne prudce kroužit rukou nad částí těla“. Jednou „viděla havrana nad hlavou ženy a zahnala jej“. Anna začne uvažovat, jestli se úplně nezbláznila. Má strach. Na čas se vrací ke klasické fyzioterapii, nedělá ani cranio, ani nic. Jenže se jí zdají divné sny. O tom, jak zachraňuje tonoucí. Nebo lidi z ohně. Občas samu sebe vídá v dávných časech.

Anna se rozhoduje, jakou cestou půjde. Jestli navštíví psychiatra, nebo přijme své schopnosti. Obojí ji děsí. Naštěstí již má mezi svými známými zkušené terapeutky a vědmy, které ji pomůžou. Nasměřují ji. Může jim zavolat, když se děje něco divného.

Přijímá své schopnosti. Učí se. Pořád. Pracuje na sobě. Taky pořád. V práci začíná kombinovat klasickou fyzioterapii a své léčitelské schopnosti. Na webu to nemá, nemluví o tom. Pokud to tak cítí, tak některým pacientům nabídne cranio nebo další možnosti. Většinou ženám. Ty tuto možnost nadšeně přijímají.

Anna cítí, že prošla kompletní změnou osobnosti. Že chce tyto schopnosti plnohodnotně zapojit do své práce. Mluvit o tom. Zároveň vidí, že je řada žen ve stejné situaci, jen v jiných oborech. Stojí ji to velké odhodlání. Přeci jenom malé město, má strach ze ztráty klientů. Ale udělá to.

 

Jak marketingově uchopit vidanté-schopnosti

  • Musíte se rozhodnout, zda skutečně chcete vidanté-schopnosti v práci používat.
  • Pokud ano, vnitřně se připravte na velkou změnu. Ve finále se vám vymění část klientely, obsah práce, obsah webu, fotky, sociální sítě, ceny. Je to v pořádku. Dobrá zpráva je, že to můžete udělat POSTUPNĚ.
  • Pro začátek zřejmě budete řešit, jak tyto schopnosti pojmenovat. Budete zkoušet různé možnosti. Terapeutka. Léčitelka. Vědma. Čarodějnice. Čarodějka. Kněžka. Nic z toho není ono, že? Možná slovo VIDANTÉ bude tím vhodným řešením.
  • Pokud píšete blog nebo máte aktivní sociální sítě, začněte psát o této nové realitě svého života. Nemusí to být žádný oficiální coming out. Prostě začněte psát o něčem jiném.
  • Potom vyměňte texty na webu.
  • Fotky – já jsem vidanté-markeťačka. Umím budovat brand. Rozumím svých archetypům (kouzelník a rebel). A jsem docela drzá. Takže na mých vidanté-fotkách jsem v kápi, v ruce Kniha stínů, na nebi drak. Vy to v žádném případě nemusíte hnát do takového extrému. Stačí naznačit. Východ slunce, pohodlné oblečení, bylinky, oheň, stromy. Třeba.
  • Přirozeně se vám obmění klientela. I kdybyste nikomu nic neřekla, tak se vymění. Budou reagovat na změnu energie. Je to normální a je to přirozené. Je dobré se na tento proces připravit a udělat to vědomě. S některými pacienty se rozloučit a doporučit jim konkurenci. Posílit marketing a přitáhnout si jinou klientelu.
  • Cena – práce s energií je náročná. Není to o tom, že se hodinu o pacienta staráte, umyjete si ruce a jdete na dalšího. Výrazně se vám zvýší citlivost, zřejmě budete schopná pracovat méně hodin a dní. Budete se dále vzdělávat. Budete se muset udržovat „energeticky v pořádku“, což taky bere svůj čas. Pokud to bude jenom trochu možné, zdražte a snižte počet hodin, kdy jste s klientem.

 

Jak to mají další vidanté-podnikatelky

Vím, že toto je částečně nový koncept. Ať už vidanté jste, možná jste, nebo to slyšíte poprvé.

Přečtěte si články konkrétních vidantés z naší komunity. Jsou fascinující.

 

Iva Hemská

Talentem Ivy Hemské je inspirovat druhé a nacházet řešení pro neřešitelné. Spolu s ní se vydáte tou nejlepší cestou, vedoucí k vaší prosperitě a celkové blaženosti v životě.

Přečtěte si její článek o vidanté schopnostech, které jí pomáhají při její práci.

Profil Ivy Hemské v Katalogu

 

Lenka Aleiandra Němcová

Zkušená Vidanté terapeutka a průvodkyně, která vám pomůže uzdravit vaše energetické pole a spojit vás s vaším plným potenciálem. Pro svou práci využívá energetickou terapii na principech Cranio, kterou kombinuje s dalšími technikami.

Jak vlastně Lenka k vidanté přišla a co vedlo k tomu, kým je dnes.

Profil Lenky Aleiandry Němcové v Katalogu

 

Kateřina Sladovníková

Pomáhá ženám stát se nejlepší verzí sebe samých díky jedinečné EFT terapii Síla Královny. Pomáhá vyčistit strachy, přesvědčení a mentální bloky, které jim brání přijímat hojnost v takové míře, jak by si přály. Probouzí jejich sílu, sebevědomí a víru v to, že dokáží cokoliv.

Kateřina napsala o tom, že právě díky vidanté je její EFT terapie tak účinná.

Profil Kateřiny Sladovníkové v Katalogu

 

Eva Vojtěchovská

Eva Vojtěchovská vás pomocí Hlubinné kraniosakrální terapie provede skrze vaše tělo až ke kořenům vašich emočních, psychických a fyzických bloků. Vytvoří pro vás bezpečný prostor pro jejich kontaktování, uvolnění a odejití navždy z vašeho těla, mysli i života.

Přečtěte si její příběh o cestě od diagnózy roztroušená skleróza po objevení vidanté schopností.

Profil Evy Vojtěchovské v Katalogu

 

Jitka Müllerová

Regresní terapeutka a konstelářka, která pomáhá zpracovávat témata zdraví, vztahů, ženství i rodičovství a na hlubších úrovních různá traumata, rodové i rodinné zátěže a minulé životy. Tato témata totiž hluboce ovlivňují i vaše podnikání.

Zajímá vás, jak se Jitka Müllerová stala terapeutkou, konstelářkou, bylinkářkou a čarodějnicí?

Profil Jitky Müllerové v Katalogu

 

Miroslava Jirásková

Nabízí prožitek konstelace pro všechny, kteří přichází s otevřenou myslí, důvěřují své intuici a moudrosti svého srdce.

Jak se Mirka stala vidoucí a co to přineslo do jejího života i podnikání?

Profil Miroslavy Jiráskové v Katalogu

 

Jana Rosa

Ženská mentorka, koučka, průvodkyně rituály, ženskými kruhy a lektorka práce s pánevním dnem. Přináší vám podporu na cestě k sobě samé, k ženské síle, vědomému životu a životní spokojenosti.

Zajímá vás, jak Jana Rosa přišla ke svým darům?

Profil Jany Rosy v Katalogu

 

Markéta Biri Lexová

V dnešní rychlé době stále někam utíkáme – před tím, kým se máme stát, kým jsme se stali, nebo naopak nestali, utíkáme samy před sebou. Markéta vám pomůže se chvíli zastavit, stát se tím, kým opravdu jste, kým se cítíte být. Přestanete utíkat, najdete své autentické já a stanete se samy sebou.

Přečtěte si, co pomáhá Markétě se zastavit.

Profil Markéty Biri Lexové v Katalogu

 

Nadiya J. Jindrová

Vrací ženám i mužům rovnováhu, radost a klid do života hlubokou transformací včetně zpracování traumatu. Spojí vás s vnitřní hodnotou a tím, kým skutečně jste. Dovede vás do bodu, kde budete stát pevně, cítit se dobře, budete mít jasný směr a rozprouděnou energii k akci.

Jak se Nadiya naučila pracovat se svými dary najdete na jejím blogu. 

Profil Nadiy Jindrové v Katalogu

 

Shares