Vyberte stránku

Koučink jsem několik let svého podnikání ignorovala. Řešila jsem „důležitější věci“ – knihy, kurzy, počítač, telefon, různý software… ano, posouvala jsem se vpřed. Teď už vím, že zbytečně dlouho a zbytečně pomalu. Že kdybych si v počátečních fázích svého podnikání dovolila spolupracovat s vhodnou koučkou, která by mi pomohla s překonáním vlastních škodlivých mentálních nastavení, tak jsem si mohla spoustu zbytečných kroků ušetřit. Zbytečné kroky v podnikání se dají vyčíslit v penězích. A v mém případě rozhodnutí „nepracovat s koučkou“ dělá docela slušnou sumičku, o kterou jsem se tímto krokem připravila.

Teď už vím. Koučka stála u mého rozhodnutí opustit marketing pro velké e-shopy, který mi nedával smysl, a začít se věnovat marketingu podnikatelek ve službách. Další koučka mi pomohla uvědomit si mou únavu a vyčerpání a přehodnotit způsob, jakým pracuji se svou vlastní energií. Když jsem si stanovila cíl „příjem 500 000 Kč z dalšího prodeje Magického skoku“, už jsem neřešila, JESTLI chci koučku. Zůstala pouze otázka JAKOU.

A co vy? Dovolíte si investovat do koučinku a udělat větší pokrok ve svém byznysu, než v jaký jste si dovolily doufat?

JanaS.

 

Co o koučování říkají samy koučky?

 

Jana Štěpánková

Koučink je zkratka k dosažení cíle, nalezení řešení. Vašeho řešení. Vztah kouče a klienta je založen na vzájemné důvěře, kouč klienta podporuje, pomáhá mu zvědomit a pojmenovat procesy, situace, chování a společně pak nastaví takové kroky, které vedou k výsledkům, které si klient stanovil a jsou pro něj dosažitelné.

Jde například o situace, kdy:

  • Chcete změnit zaměstnání nebo rovnou přejít ze zaměstnání do podnikání.
  • Zvažujete několik různých možností, a ne a ne se rozhodnout pro jednu z nich.
  • Zjistíte, že Vám v životě nějaká situace či okolnost komplikuje život, budí nechtěné emoce a Vy si s nimi nevíte rady.
  • Stále dokola řešíte obdobné věci a začíná se Vás zmocňovat stres a frustrace.
  • Cítíte, že jste v neustálém tlaku – úkoly, termíny, očekávání. Ráda byste všem vyhověla, ale doslova melete z posledního.
  • Vnímáte nespokojenost ve vztahu nebo si neumíte najít či udržet partnera.

Jsem koučka, která se zaměřuje především na osobní rovinu jedince, zejména pak na autenticitu a zdravé sebevědomí. Pojďme společně vyrazit na procházku v rámci GOkoučinku, mé vlastní metody, která efektivitu koučování ještě umocňuje!

Jana Štěpánková, profil v Katalogu

 

Mgr. Henrieta Remišová – Vedomé podnikanie

Ak chceme uspieť v podnikaní potrebujeme ľudsky i odborne rásť a prepájať sféry, v ktorých sa podnikanie odohráva.

Jednou je je pragmatická stránka biznisu.  Nutné je poznať systém, pravidlá predaja, marketingu, PR, komunikácie a budovania vzťahov s klientmi, princípy finančných tokov či právne minimum. Okrem toho je dôležité neustále sa odborne vzdelávať a udržiavať profi úroveň našich produktov alebo služieb.

Druhou je sféra duchovná a naše osobné nastavenie. Naša esencia, jasná vízia, hodnoty ktoré nesieme a chceme odovzdávať, kvality ktorými disponujeme i tie, ktoré potrebujeme rozvinúť. Schopnosť nachádzať riešenia, naša vnútorná energia a sila, ale i všetky bloky, obavy, vzorce správania, ktoré nás brzdia a potrebujeme ich zvládnuť.

Prepájať tieto dve oblasti pomáham podnikateľom už niekoľko rokov. Učím ich vnímať a odhaľovať vyššie súvislosti, rozpoznať cestu ich duše a princípy zdravej prosperity v podnikaní.

Mgr. Henrieta Remišová, profil v Katalogu

 

Jana Jánová

Stala jsem se koučkou proto, abych pomáhala na cestě lidem, kteří od života chtějí víc, mají velké sny a touží je realizovat. Máte svůj sen, svoji vizi osobní budoucnosti a nevíte jak na to?

Provedu vás změnou. Zaměříme se spolu na vaši autentickou cestu v podnikání i v životě. Pustíme se naplno do realizace plánů, které budou v souladu s vašim opravdovým Já. Rozpustíme strachy a bloky, které vás brzdí.

A co se stane v průběhu několika setkání? Probudíte touhu, rozproudíte kreativitu, vaše finanční zdroje budou na vzestupu. Posílíte smysl toho, co děláte. Budete silná a sebevědomá, prostě autentičtější verze sama sebe. A tohle vítězné nastavení se pak odrazí ve všech aspektech vašeho života.

Používám koučovací metodu Život jako hra a Síla prostředí, dále terapeutickou metodu Rozšíření vnitřní svobody. Bude mi potěšením být vaší průvodkyní na této radostné cestě.

Jana Jánová, profil v Katalogu

 

Klára Hrubá

Koučování je pro mne setkání, při kterém se zastaví čas. Chvíle, kdy věnujete plnou pozornost sobě, protože vaše Pohoda, Klid nebo Zdraví jsou pro vás důležité. Prostor naplněný bezpečím a důvěrou. Žádné soudy, žádné nevyžádané rady. Během sezení jsem tu jen a jen pro vás. Vy jste tím, kdo určuje hloubku i směr cesty. Mým úkolem je podporovat vás a provázet. Na vás je jen otevřít se vnímání nových úhlů pohledu. V každou chvíli vybírám ty nejvhodnější nástroje k projasnění toho, s čím si nevíte rady sama v sobě, vztazích s druhými nebo v podnikání.

Díky pozornému naslouchání spojím střípky vašich myšlenek, pocitů a emocí do celku, ze kterého jasně září řešení nebo směr, které hledáte. Přes emoce ve vašem těle velmi rychle objevíme to, co hlavou přemíláte už měsíce. Koučink je úžasná příležitost, jak si předem prožít různé varianty, které máte před sebou a vybrat si tu, která je s vámi nejvíce v souladu. Při koučování se spojíte se svou vnitřní moudrostí, která je tím nejúžasnějším rádcem a průvodcem. Nádherná cesta, z níž odcházíte s rozzářenýma očima a pocitem, že to, co právě teď řešíte, je ve vašich rukou a už víte, jakými kroky je třeba jít dál.

Klára Hrubá, profil v Katalogu

 

Petra Guhlová

Lezou vám do hlavy myšlenky typu „Je to těžké!“, „Nejde to!“, „Nevím jak dál!“? Role kouče je držet bezpečný neutrální prostor, pomoci nám najít tyto a jiné limitující myšlenky, překonat je a umožnit tak rozvinutí našeho plného potenciálu. Ve chvíli, kdy si dovolíme tento krok udělat, často zjistíme, že o čem jsme snili, je na dosah ruky, jen jsme to dříve samy nebyly schopny vidět. Najednou se mlha zvedne, my vidíme cestu i v situacích, kde jsme dlouho přešlapovaly na místě, děláme postup mílovými kroky.

Já se před objevením koučinku léta úspěšně limitovala v různých oblastech života – vztahy, finance, kariéra, vlastní business. Jak děláme jednu věc, děláme všechny. Různé mentální „klapky na očích“ nosí nejen podnikatelky, ale prakticky každý bez rozdílu pohlaví a věku, a proto si troufám tvrdit, že kouče potřebuje každý, kdo chce rychle a efektivně dosáhnout pozitivní změny. Můžete s těmito klapkami chodit celý život. Také se ale můžete rozhodnout, že život nemusí být dřina, dovolit si žít jej naplno s lehkostí a najít si kvalitní koučku. Pak si budete jen říkat: „Že já jsem to neudělala dřív!“

Petra Guhlová, profil v katalogu

 

Šárka Mertová

Chcete posunout své podnikání na další úroveň? Dopřejte si pravidelný koučink. Ušetříte si tím hodně času, váhání, slepých uliček a v důsledku i peněz. Navíc získáte větší sebejistotu. Není náhoda, že ti nejlepší ve svých oborech mají obvykle své kouče. Každý kouč je originál. Na mě klientky oceňují zejména systematický přístup a analytické myšlení. Mám schopnost vidět věci v širších souvislostech a rychle vystihnout podstatu problému. Proto se na mě obrací typicky v situaci, kdy váhají, zda se pustit do něčeho nového a nejsou si jisté, jak to uchopit. Nebo už na něčem pracují, ale nejde to tak, jak si představovaly. V rámci koučování s nimi projdu jejich cíle a ověříme, jak ladí s jejich životními hodnotami (jestli šplhají po správném žebříku). Pomůžu jim udělat pořádek v prioritách a odhalit, kde přesně to drhne. Velké úkoly naporcujeme na menší kousky a naplánujeme konkrétní akční kroky. Díky tomu během pár sezení rozlousknou to, s čím se samy dlouho trápily. Navíc odchází sebevědomější. Zjistí totiž, že vše, co potřebují, mají v sobě a naučí se, jak to nejlépe využít ve svůj prospěch.

Máte chuť zjistit, jestli je koučování pro vás to pravé? Ozvěte se mi, ráda to s vámi nezávazně proberu.

Šárka Mertová, profil v Katalogu

 

Anna Novotná

Tisíc rad nejlepších konzultantů se nevyrovná podpoře kouče. Koučink je o tom, že si uvědomíte, jak můžete udělat věci jednodušeji. Pojmenujete si, v čem je Vám dobře a zároveň to povede k cíli. A uskutečníte to, protože Váš mozek bude přesně vědět, co jsou Vaše další kroky.

Moje kombinace brain-based koučinku, zkušenosti s rozvojem start-upů a praxí v personalistice se ukázala jako maximálně přínosná pro ženy, které rozvíjejí své podnikaní. Není pravda, že najednou musíte zvládnout všechny profese od tvorby grafického vizuálu po programování svého webu. Je však běžné, že si touto myšlenkou paralyzujeme mozek a nezbývá prostor na vlastní práci v zóně génia. Zkušenosti mých klientek ukazují, že každá potřebujeme jinou cestu k cíli. Já Vám jako koučka umím pomoci Vaši cestu rozpoznat a zpevnit, abyste po ní mohla radostně kráčet.

Anna Novotná, profil v Katalogu

Shares