Vyberte stránku

Možná se vám stalo, že jste si s někým vyměňovali názory na facebooku nebo někde jinde ve virtuální realitě našeho života a podnikání a oslovil vás kouč nebo koučka s nabídkou nezávazné koučovací konverzace na dané životní či podnikatelské téma. Stává se to především v různých specializovaných skupinách, které se zabývají seberozvojem, podnikáním, time managementem atd.

 

Proč to dělá?

 

Ano, tušíte správně, je to marketing, kouč v tuto chvíli vycítil příležitost a nabízí své služby. Je to vcelku zajímavý pocit, jsem koučka a v ten okamžik mi bliká mé třetí oko jako kontrolka. Příležitost, příležitost, příležitost… Příležitost k čemu? K tomu vám pomoci a vydělat si peníze tím, co mě baví. Můj senzor je nastaven na pomoc jiným lidem. Už dávno nejsem tak naivní, abych si myslela, že mohu pomoci všem. A senzor je už hodně citlivý na energie, takže oslovuji jen ty ženy, o kterých vím, že jim mohu pomoci a jsem schopna je rychle a účinně dostat do vyšších pater jejich reality.

Ano, tušíte správně, my kouči si své klienty vybíráme, zkoumáme, jestli jejich nastavení rezonuje s naší energií, zužujeme svou takzvanou niché a specializujeme se. Základ naší spolupráce je důvěra v klienta, víra v to, že on to dokáže, že na to má. Bez toho to prostě nebude fungovat a vaše transformace neproběhne. To samé se očekává u druhé strany, proto ta bezplatná seznamovací konverzační hodina.

 

Moje první online podnikatelka

 

Donedávna jsem v online prostředí nepracovala. Donedávna jsem se držela v bezpečné zóně offlinu a šlo to pomalu. Ten den jsem si pročítala komentáře v uzavřené skupině Podnikání z pláže a oslovilo mě volání o pomoc. Teď to vypadá, že jsem anděl, spíše bych řekla, že fénix rodící se z popela znovu a znovu, ale volání bylo opravdu silné. Byla to žena a nacházela se z různých důvodů ve stavu podobnému depresi. Otevřeně svůj splín komunikovala ve skupině, ale ejhle pochopení se nedostavovalo, kolegyně se nacházely v úplně jiných vibracích a rozhodně neměly nadhled.

Měla jsem trochu nahnáno, takto se otevřeně nabízet, ale proč vlastně, chci pomáhat a cítím, že tady přicházím v pravý čas.

Co si o tom tehdy myslela Naďa Tumpachová? „O koučování jsem donedávna jen slyšela, a jelikož jsem nevěděla kudy dál a už mi nepomáhalo chodit k terapeutce, tak jsem se rozhodla zkusit koučování. Jana mi nabídla jednu koučovací hodinu zdarma, tak jsem si řekla, proč to nevyzkoušet, když za to nic nedám.

Proběhla tedy první koučovací hodina s Naďou Tumpachovou, kterou jsem znala z Podnikání z pláže. Možná víte, že Naďa Tumpachová se zabývá online podnikáním, prodává e-booky o cestování minivanem, píše blog o svobodném cestování a sdílí s okruhem svých fanoušků zážitky z cest i ze svého života. V době nastupující karantény a strachu z budoucnosti jsme tak nějak přestali myslet na cestování, mnohé z nás ovládl strach, a to se odrazilo i na Nadině podnikání a její náladě. Zároveň se probouzela z období, kdy bylo ohroženo její zdraví, brala obrovské dávky kortikoidů, to vše způsobilo útlum i pocity, které všichni důvěrně známe a zažívat je nechceme. Pocity beznaděje a zklamání. Nicméně už na prvním setkání začala energie svobodně proudit a my se na sebe začaly těšit.

„ S Janou jsme si perfektně sedly a já se vždy těším, až si pokecáme a až jí povím, co jsem vše udělala a co se mi přihodilo od posledního setkání. Nejvíc se mi líbí na koučování, že si na vše musím přijít sama na rozdíl od toho, kdy jsem chodila k léčitelce, která mi ze začátku pomáhala, ale ke konci už mě začala poučovat a já její názory nesdílela. A jsem mile překvapena, jaké efekty koučování na můj život má.“

Když kouč začíná s klientem pracovat, snaží se zmapovat jeho vnitřní i vnější prostředí a zjistit, jaké jsou jeho představy a cíle, a porovnat to s tím, kde se nachází. Oslovuje kritické zóny a nesoulady, na které v průběhu koučovacího rozhovoru naráží. Díky tomu klient dříve nebo později dochází k uvědomění, kde začít, a každá akce klienta vede k navyšování vibrací. Jednoduše, špatně se nám jedná ve vibracích bezmoci, strachu, studu, jsou to nízké vibrace, které nás dovedou k absolutní bezmoci a následně i nemoci. Naďa si vybrala jako prioritu číslo jedna své zdraví, následovala oblast vztahů, dále jsme probraly seberealizaci a podnikání a na posledním 4. setkání z balíčku jsme se věnovaly Nadinu nastavení vůči hojnosti a speciálně penězům.

„Začaly jsme zdravím, které mě trápilo po dlouhodobé nemoci, a já si našla 3 věci, které ke svému životu potřebuji a které mě dobíjejí: pobyt venku na čerstvém vzduchu, a hlavně na sluníčku, dále pohyb, u mě zvláště tanec a pak tvorba. A díky tomu, že opravdu každý den chodím ven na sluníčko a tančím si a tvořím, se mi zlepšilo zdraví už během prvního týdne a teď mám energie na rozdávání. Na druhém setkání jsme probraly vztahy a já jsem si pak vykomunikovala věci, které mě trápily ve vztahu s kamarádkami, nakonec jsem zjistila, že většina věcí bylo nedorozumění, že to tak nemyslely, a došlo ke smíření. Na třetím setkání jsme probraly seberealizaci a podnikání, přemýšlela jsem, jak zlepšit svůj projekt ohledně cestování karavanem, a ona se mi nakonec během týdne otevřela ještě jedna oblast pro podnikání, ke které se po nějaké době vracím a která má velký úspěch, a tím jsou taneční kurzy pro ženy. Na posledním setkání jsme probíraly peníze a hojnost a udělaly si vizualizaci. A od té doby, dokonce už během konzultace, mi na účet začala nečekaně chodit jedna platba za druhou. Je to fakt jízda, až takové účinky jsem nečekala. A k tomu je fajn mít u sebe podporující osobu, se kterou si rozumím.“

 

Závěr

 

Jako klíčové uvědomění v celém tomto cyklu vnímám Nadino uvědomění: „Pomáhá mi tanec, už jednou mě vytáhl z bryndy“. Díky tomuto uvědomění začala střemhlavá transformace. Díky tomu, že Naďa začala zase pravidelně tančit, rychle zvýšila své vibrace, dalo by se říct, že našla lék sama na sebe i na své podnikání. My jsme se s Naďou ještě párkrát setkaly a ukotvily její progres, ale základní kameny k jejímu úspěchu byly položeny v těchto čtyřech setkáních. Naďa dnes kromě cestování natáčí také výuková taneční videa, znovu organizuje offline kurzy orientálního tance a latino dance a plánuje obě aktivity propojit.

Zpovzdálí ji tiše sleduji a fandím jejím aktivitám, jejímu temperamentu a jejímu ANO, které řekla životu. Se svým přítelem Mírou se stali také hosty našeho podcastu Srdeční záležitosti.

Mimochodem Naďa Tumpachová toto léto řekla ještě jedno velké ANO. O tom si můžete přečíst na jejím cestovatelském blogu.

A pokud máte odvahu jako Naďa Tumpachová a chcete zažít kouzelnou transformaci, mrkněte na můj profil v Katalogu Rebelek.

(V textu jsem použila původní referenci, kterou mi Naďa Tumpachová zaslala)

Autorka: Jana Jánová
Profil Jany Jánové v Katalogu

Přidejte se k facebookové skupině pro podnikatelky

Shares